Biblioteka do gry planszowej 2D

0

Cześć, do napisania mam projekt prostej gry planszowej 2D do szkoły.

Nie znam się jeszcze na tym dobrze, ale przyjąłem sobie założenie takie, by na aplikację okienkową narzucić tło, tzn. planszę np. w postaci zaimportowania grafiki PNG.
Taką samą zasadę dla pionków, dajmy na to, że będą to kropki, zaimportowane z png.
Przyjąłem koncepcje, by samo poruszanie się pionków po mapie symulować poprzez zmianę położenia obrazów PNG względem tła (czyli planszy w png).

Czy takie założenie jest dobre? Czy może jednak całkiem inaczej powinienem to zrobić?
Jeśli jest poprawne, to z jakiej biblioteki powinienem skorzystać, by móc właśnie w taki sposób stworzyć poruszanie się pionków po mapie?

1

W zasadzie chyba każdej. Nawet WinAPI się do tego nadaje. Jeśli jednak chcesz coś prostego wyspecjalizowanego do gier to w SFML przesuwanie warstw i obsługa takich prostych animacji jest banalna jak one same (http://www.sfml-dev.org/)

Edit: Dodałem potrzebne skreślenie (patrz posty niżej)

0

Tzn. WinAPI jest odradzane na rzecz innych, lepszych, czy chodzi po prostu o obsługę? Coś tam kiedyś robiłem w WinAPI, jeśli chodzi o to, czy sobie poradzę z obsługą, to myślę, że dałbym radę, bo mam na to parę miesięcy, tylko chodzi o samą kwestię, czy warto, czy może są inne, lepsze. Chcę oczywiście napisać to używając czegoś, czego teraz powinno się używać.

1

Pisząc grę użyj biblioteki do gier. Tak po prostu. Jeśli chcieć większych wyjaśnień to: z pewnością otrzymasz lepszą obsługę grafiki, dźwięku, animacji, wszystkiego. Drugie: będziesz miał problem z zaimplementowaniem czegoś w grze to też będziesz posiadał bardziej adekwatne wsparcie. Będziesz pisał stricte aplikację okienkową to możesz pomyśleć o WinApi (choć też są do tego inne i według mnie przyjemniejsze biblioteki).

Zobacz sobie czysty kod (wystarczający do uruchomienia aplikacji) w SFML i w WinApi. Ogarniesz gdzie jest różnica :)

3

Dlaczego nie WinApi? Podam przyklad z samochodami

Pytajacy: Czesc, chcialbym zrobic sobie podrzegwane lusterka w samochodzie, jakies porady?
Odpowiadajacy: No mozesz skleic sobie sam cale lusterko, podgrzewanie dodasz w miejscu XY, ale to znajdziesz wszystko na jednej z najbardziej nieczytelnych dokumentacji. Pozniej ten twor ktory na pewno Ci nie wyjdzie za pierwszym razem. Zapewnie gdzies za dziesiatym razem wystarczy ze zamontujesz do auta (pamietaj, ze musisz sam sobie wywiercic odpowiednie dziury na montowanie). Lub mozesz tez kupic dobrej jakosci juz gotowy zestaw i zostanie Ci tylko zamontowanie to do Twojego samochodu

Zgadnij czym jest WinApi a czym sa bibloteki ktore zostaly polecone

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1