Czy Symfonia C++ Standard na pewno taka zła?

0

Witam,

Jestem początkujący. Umiem już co prawda troszeczkę w C++ i Pythonie (instrukcje warunkowe, pętle, funkcje) i szukam książki do dalszej nauki. Czy Symfonia C++ Standard naprawdę jest taka zła? Nie byłaby dobra?

0

Nie jest zła tylko stara ;)

0

A zrobiłbym sobie dużą krzywdę ucząc się z niej?

0

Wytłumaczenie przez autora konstruktorów to przykład na ponad dwie strony. Można to zrobić na pół strony. Książka jest naprawdę spora, a nie porusza kwestii które ksiązki (de facto mniejsze) Thinking in C++, Prata czy samego Twórcy (Bjarne - Programowanie. Teoria i praktyka z wykorzystaniem C++) robią elegancko i sprawnie. Proponuję książkę Prata albo Bjarne, naprawdę są warte swojej ceny, posiadają większy zasięg materiału niż Symfonia a kosztują mniej więcej tyle samo.
acha, Jeszcze jedno. W "Szkole programowania" jest poruszana również 11-ka.

0

Mam Szkołę programowania, ale wydanie V, bez C++11 :/ opłaca się z niej uczyć? Może bym po prostu w przyszłości z innej książki się douczył tych nowych standardów

0

Wiedza ze starej wersji "Szkoły Programowania" na marne nie pójdzie, ale po prostu w C++11 wiele rzeczy można zrobić dużo prościej i szybciej ;). Składnia C++11 trochę się różni (auto, pętla "foreach", konstruktory przenoszące, nowe generatory liczb pseudolosowych), ale to wszystko da się ogarnąć.

1

@xmisi3g

Może jeszcze raz, bo zakładając temat co godzinę do niczego nikt nigdy nie dojdzie.

Zrób tak:
#Wybierz sobie język, dowolny w miarę popularny, imperatywny język, np. Python/C#/Java. Obojętnie jaki wybierzesz, jak nie możesz się zdecydować to rzuć kostką/zrób wyliczankę.
#Naucz się podstaw tego języka, weź jakiś tutorial czy książkę do ręki i przerób.
#Zacznij programować.

To jaki język wybierzesz nie ma absolutnie żadnego znaczenia, bo będziesz mógł go zmienić w każdej chwili. Ważne jest, żeby się nauczyć programować, a nie nauczyć się języka jakiegoś.

0

Na Hacker news ostatnio pojawił się wpis na temat popularności danych języków programowania i trendów w 2015 roku. Widać, że Python bezkonkurencyjnie prze do przodu :P.
http://blog.codeeval.com/codeevalblog/2015

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1