Rysowanie prostokatow przy uzyciu myszki.

0

Witam,

poszukuje osoby ktora pomoze mi z programem (odplatnie). Sprawa polega na tym iz mam gotowy program ktory rysuje prostokat na srodku ekranu, a nastepnie przy ciaglym odswiezaniu, zmienia losowo pozycje.

W programie mam gotowe prototypy funkcji, ktore musze uzyc aby ta cala czynnosc zostala zastapiona przez interakcje z myszka. Tzn. przy wcisnieciu lewego przycisku myszki zaczyna sie rysowanie prostokata, a po zwolnieniu przycisku prostokat jest gotowy, i nastepuje zmiana pozycji.

Pozdrawiam

0

Ktos cos ?

0

Dopóki wciśnięty lewy klawisz myszy sprawdzasz, czy kursor przesunął się od ostatniej pozycji. Jeśli tak, to czyścisz ekran lub tą konkretną figurę i rysujesz prostokąt od miejsca gdzie kliknąłeś myszą (na samym początku czyli miejsce lewego górnego rogu prostokąta) aż do aktualnej pozycji myszki. I tak w kółko dopóki nie zwolnisz lewego przycisku myszy. Aby zmieniać pozycję takiego prostokąta każdy prostokąt może być np strukturą gdzie przechowujesz jego wymiary oraz położenie.

0

Cos w tym stylu myslalem, jednak jak przychodzi do pisania nie mam pojecia jak to napisac. Dlatego szukam kogos kto mi to napisze (odplatnie) i wytlumaczy co i jak i dlaczego.

0

Tak c++ i winapi. Są trzy pliki działam w jednym gdzie są gotowe prototypy funkcji związanych z myszką i je musze uzupełnić.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1