C++ QT Dobre IDE

0

Witam. Otóż przestawiam się trochę na C++ z Javy ( chociaż zaczynałem również od C++ ) . Problem powstaje kiedy chce użyć jakiś logicznych frameworków/bibliotek. Wiadomo, bez pracy sieciowej, GUI lub grafiki ciężko wymodzić ciekawy projekt. Poczytałem, stwierdziłem czemu nie QT ? Wszystko fajnie, ale strasznie problematyczne jest zmuszenie QT do współpracy z czymkolwiek innym niż QT Creator który mnie odrzuca. Szczególnie zależałoby mi na współpracy z Visual Studio Express od MS. Jakieś pomysły ?

6

Tak, uzywac QtCreatora.

0

Powiedzmy se szczerze - jeśli chcesz pracować z Qt (nie QT - Quick Time xD), to tylko Qt Creator. Jest on naprawdę wygodny i najbardziej dostosowany do pracy z tym frameworkiem (ale tego można się domyśleć po nazwie IDE ;p). No bo powiedz - gdybyś miał stworzyć / modyfikować pliki formularzy, to chciałoby Ci się ciągle odpalać Qt Designera, kiedy w Qt Creator możesz bez problemu się od razu przełączyć na niego i raz dwa załatwić to, co trzeba?

A w ogóle to z mojego doświadczenia sądzę, iż to IDE wcale nie jest gorsze od Visual Studio.

0

Ehh :< A inne logiczne frameworki/liby do sieci i GUI jakiś logicznych ? Ew. wielowątkowość by się jeszcze przydała.

1

Co to sa logiczne frameworki?

std::thread.

0

Niekoniecznie musi być to framework. Może być np. zestaw bibliotek. QT dostarczyłoby mi narzędzi do rysowania GUI + wątków + socketów. A tak jestem zdany na szukanie i wybieranie każdej z tych rzeczy (może poza wątkami - std::thread) osobno ?

1

No. Albo uzyc Qt. Nie za bardzo rozumiem problem.

0

Po prostu myślałem, że ktoś doświadczony ma jakiś sprawdzony zestaw bo to dość popularne połączenie funkcji których potrzebujemy.

0

Ale zestaw do czego?
Ja przywyklem do wybierania narzedzi do problemu, a nie odwrotnie, wiec kompletnie nie wiem o co chodzi.

0

Problem : aplikacja wykorzystująca sieć + gui + wątki. Tak jak pisałem, chciałbym sprawdzony zestaw. Tak jak qt jest już gotowym zestawem, ale skoro nic innego nie ma a QT nie jest tym czego szukam to spoko, podobieram sobie wsio oddzielnie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0