Instalacja allegro

0

nie mogę zainstalować biblioteki allegro... patrzyłem na różne kursy i fora ale od kąd mam nowego code blocks'a nie działa mi allegro ustawiam linkera tak jak mi piszą a kompilator dalej no such directory może mi ktoś powiedzieć szybko jak to krok po kroku zainstalować?(na moim kompie już od miesiąca to robię i nie mam już sił do tego)

0

błagam o pomoc bo żaden poradnik mi jeszcze nie pomógł mam plik liballeg.a i liballd.a i podobno mam dodać ścieżki do nich ale nie działa

0

... coś mam... czy tu może chodzić o inny plik startowy?

0

a może zamiast Code Blocka' a zainstalować Dev C++ w wersji 4 i do tego dorzucić bibliotekę allegro w wersji też 4 np. 4.2.1.1
rozwiązanie prostsze na moje oko :)

0

Dev C++ 4? Serio? Forum pełne masochistów.

http://pl.wikibooks.org/wiki/Allegro/Instalacja_Allegro
http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-Al[...]4-x-C++/Instalacja-Allegro/62
https://www.google.pl/search?[...]nstalacja+allegro+code+blocks

Jeśli to nie pomoże, to odinstaluj C::B i zainstaluj ponownie(najlepiej bezpośrednio na dysku C) nie używaj nazw folderów ze spacjami i polskimi znakami.

0

Skoro już mowa o Devie i masochistach to może powiesz mi przy okazji jak skonfigurować Dev C++ 5.5.1 z biblioteką Allegro 4.2.1.1? ;)

0

Odpalasz Dev C++, tam na górze ekranu jest taki pasek z dziwnymi napisami File, Edit, itd. Musisz znaleźć Tools(kliknij na niego) rozwinie ci się lista. Tam taki napis 'Check for packages...' i pojawi ci sie nowe okienko. W oknie (tak u góry) będzie 'Select devpak server:' wybierz: devspack.org. Na dole trzeba kliknąć myszką lewym przyciskiem raz na 'Check for updates', a potem z listy wybrać Allegro i wersje którą chcesz.
Nie mogłem się powstrzymać na trochę uszczypliwości :) Wybacz mi

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0