Wybór książki do programowania

0

Witam serdecznie. Właśnie staję przed wyborem, którą książkę wybrać :).
Przeczytałem 50~ stron Symfonii Grębosza, jednak struktura książki jest jak dla mnie nienajlepsza i momentami autor pisze językiem absolut-elementarnym, co wręcz utrudnia zrozumienie wszystkiego i wpływa na ilość materiału.
Myślałem o wydaniu VI Praty "Język C++. Szkoła programowania". Książka ma również bardzo dobre opinie (Symfonia, wbrew pozorom, też), język jest ułatwiony, podobno nie ma struktury encyklopedycznej (po czytaniu produktu Grębosza wiesz, co to słowo "mistagogicznie", ale nie znasz znaczenia czasownika "jeść"...). Jak radzicie? A może jeszcze inne godne propozycje? Pozdrawiam :).

1

Jeśli chcesz książkę w której nie ma zbędnego lania wody, tylko same konkrety z przykładami zastosowania to polecam: http://helion.pl/ksiazki/programowanie-w-jezyku-c-szybki-start-larry-ullman-andreas-signer,procpp.htm
Mam ją od wielu lat i to właśnie ona pomogła mi przebrnąć przez początek studiów. Nie jest już także dostępna w sklepach więc to samo mówi za siebie.
Można ją pocelować jeszcze w na allegro lub niektórych księgarniach, gdzie mogła się zaplątać gdzieś na półce.
Szczerze polecam.

0

W porządku. Dziękuję i pozdrawiam :). Czekam na opinie o wydaniu VI Praty.

0

Co do tego Praty, to z tego co ludzie w internecie piszą i z tego co wypatrzyłem w przykładowym fragmencie mogę stwierdzić, że jest do dobra/bardzo dobra książka.
To tak na szybko, ale w końcu ludzie wiedzą co piszą (no może nie zawsze :) ).

1

W porządku. Dziękuję i pozdrawiam :). Czekam na opinie o wydaniu VI Praty.

Co tu dużo mówić - książka opisująca absolutnie wszystko, bestseller roku 2012; Świetna na początek.
Jedyny minus - gruba

Przed nią C++ (dla mnie) był jakąś czarną magią.

1

No to widzisz Plusce: Nie zastanawiaj się tylko kupuj i zaczynaj nowy rok z C++. :)

3

http://www.cplusplus.com/doc/tutorial/, tadam... i 100zł w kieszeni :)

3

Niestety godziny spędzone przed komputerem robią swoje, dlatego (aktualnie) wolę już książkę :). Ale dziękuję.

Niektórzy wolą programować w Turbo Pascalu zamiast w Lazarusie/Delphi.... Po to mamy współczesne technologie, żeby ich używać. Wyszukiwarka jest genialnym narzędziem, który znacznie skraca czas szukania interesujących nas zagadnień. Fotografie na komputerze? Znacznie szybciej poprzeglądasz niż w papierowym albumie, dodatkowo pogrupujesz je sobie po wydarzeniach, datach i już nigdy nie musisz żmudnie przeglądać wszystkich albumów. Ułatwiajmy sobie robotę ;) Autor tematu niech sobie kupi książkę jak używać Google i mu wystarczy taka inwestycja.

Książka jak używać Google? Bardzo to śmieszne. Wolę mieć na półce swoją kolekcję, którą znam i do której w każdym momencie mogę zajrzeć. W czym tutaj jestem stratny "czasowo"? W przeglądaniu spisu treści? Wolę pożółkłe okładki, zapach włożonej pracy, no i swoje własne, po prostu, książki. Co kto lubi. I tyle.

1

Spine nie każdy lubi czytać książki w wersji elektronicznej.... Ja uwielbiam wersje papierowe książek, wydaje na to pieniądze i nie płacze z powodu tego że muszę recznie przerzucać strony ;) W ostatnim poście Plusce dobrze to ujął więc nie będę się powtarzał. Książki w wersji papierowej u mnie muszą być i kropka ;)

1

@Plusce przeczytałem i Grębosza i Pratę jeżeli chodzi o c++ (symfonie i pasje). Zależy kto co lubi, na sam początek Grębosz jest jak najbardziej ok, ale na dłuższa mętę nudzi. W Pracie są konkrety i fajnie objaśnione podstawy c++ (tak ta książka opisuje podstawy c++ i ogólnie programowania jako takiego ).

na chwilę obecna dla mnie Prata +1

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1