c++ builder Generowanie nowego okienka

0

Witam.

Jestem początkujący więc mam do Was pytanie. Zacznę od początku o co chodzi w moim programie:
1 okienko posiada pole tekstowe i 2 przyciski - jeden z nich szuka miejscowości wpisanej do pola, czy taka jest w bazie, jeżeli jest to otwiera okienko z tabelą. Drugi przycisk ma działać na zasadzie "dodaj nowe okienko" i wtedy wpisujemy miejscowość, okienko nowe nam się generuje i otwiera już z tabelą. Przy następnym otworzeniu miejscowość pokazuje sie już w wyszukiwarce. I tutaj moje pytanie, czy jest w ogóle taka możliwość, że po wpisaniu miejscowości generuje mi się nowe okienko już z jakimiś ustawionymi elementami (tabela + kilka przycisków) oraz żeby to okienko się zapisało. Czy miał ktoś kiedyś styczność z takim czymś, lub wie jak to rozwiązać ?

ps. Wiem tyle, że istnieją okienka dynamiczne, lecz one się nie zapisują - nie znalazłem również sposobu na zapisanie ich.

Pozdrawiam serdecznie, Michał.

0

Okienka same się nie zapisują (nie wspominając już o tym że nie wiadomo co masz na myśli). Jak zapiszesz to co chcesz tam gdzie chcesz, to będzie można odczytać to co zapisałeś i wstawić w odpowiednie pola formatki.

0

1 okienko posiada pole tekstowe i 2 przyciski - jeden z nich szuka miejscowości wpisanej do pola, czy taka jest w bazie, jeżeli jest to otwiera okienko z tabelą.

OK.

Drugi przycisk ma działać na zasadzie "dodaj nowe okienko" i wtedy wpisujemy miejscowość, okienko nowe nam się generuje i otwiera już z tabelą.

Po jaką cholerę? Przecież już posiadasz "okienko".

Przy następnym otworzeniu miejscowość pokazuje sie już w wyszukiwarce. I tutaj moje pytanie, czy jest w ogóle taka możliwość, że po wpisaniu miejscowości generuje mi się nowe okienko już z jakimiś ustawionymi elementami (tabela + kilka przycisków) oraz żeby to okienko się zapisało. Czy miał ktoś kiedyś styczność z takim czymś, lub wie jak to rozwiązać ?

Pokaże się to co chcesz, ale to Ty musisz to zrobić!
Samo zapisanie. Tak. WriteComponent() (klasa TStream). Z pewnymi ograniczeniami.
No i na koniec (pownno być na początku, ale wówczas nie miałbym znowu co napisać - sorry _13th_Dragon) przeczytaj pierwszą odpowiedź.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1