historia stron www

0

Witam.
Właśnie zająłem się nowym projektem który w pewnej części wymaga aby tworzyć historię stron przeglądanych w danym systemie Windows. Nie chodzi tutaj o oparcie programu o jakąś konkretną przeglądarkę np IE albo opera ale żeby sprawdzać niezależnie każdą str odwiedzaną przez użytkownika. Za bardzo nie wiem jak to zrobić, czy jest jakaś biblioteka która mogła by się przydać do tego celu?
Wydaje mi się że mogło by to działać jak antywirus który blokuje zagrożone strony ale nie wiem jak to działa. Czy moglibyście coś poradzić?

0

Hm możesz np wyciągnąć je z bufora DNS-a, Windows pamięta ostatnie zapytania. A że "przez ip" raczej po stronach się nie chodzi, będzie tam cała historia, nawet ta z "trybu prywatnego". Zobacz np http://technet.microsoft.com/[...]ry/cc758108%28v=ws.10%29.aspx

0

No to dobry pomysł. A z ciekawości zna ktoś inny?

0

Troszkę zmodyfikuje moje pytanie. Mianowicie macie inne pomysły jak sprawdzać jakie strony odwiedzał użytkownik?

0

W teorii można by napisać jakieś proxy, i zmodyfikować ustawienia systemowe tak żeby każdy program się przez nie łączył. Ale historia DNS będzie chyba najprostszym a więc i najlepszym rozwiązaniem. No chyba że masz "chody" u twojego ISP, tam to wszystko jest w stosownych logach.

0

Możesz skorzystać z biblioteki WinPcap, ale twoja aplikacja musiała by działać stale i zbierać te informacje.

0

No właśnie musi działać cały czas wiec chyba skorzystam z DNS.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0