Przyszlosc jezyka C++ a Java

0

Witam.
Ucze sie jezyka c++ od roku i doczytalem sie w paru czasopismach i slyszalem od paru ludzi, ze jezyk c++ bedzie wychodzil powoli z uzytku. Wszyscy polecaja mi sie przesiasc na Java. Prawde mowia czy to tylko pogloski? Bo prawda jest, ze Java strasznie szybko sie rozwija, ale czy na tyle szybko, zeby zmiazdzyc C++?
Ja stwierdzam, ze aplikacje windowsowe, programy uzytkowe nadal beda korzystac z C++, bo C++ tak samo jak Java i inne jezyki maja swoje zalety i wady. Co o tym sadzicie?

1

G-prawda. C++ i Java są po prostu inne. Mają swoje zalety/wady.

0

Czyli to co slyszalem to zwykle brednie? :) I nie musze sie na nic przerzucac? :P

0

Gdyby C++ miał się więcej nie rozwijać, to nie wprowadziliby standardu C++11. Java jest łatwiejsza w przeniesieniu kodu z PC na urządzenia przenośne, ale nie jest to powiedziane, że w C++ tego nie zrobisz. Fakt, Java prowadzi w rankingu najczęściej używanego języka, ale wciąż jest zapotrzebowanie na programistów C++, więc na pewno nie ma zamiaru zostać zgładzonym.

0

O Linuxach już nawet nie ma co mówić, ale zobacz na Microsoft i Going Native. C++ jest nie do zajebania.
http://channel9.msdn.com/Shows/C9-GoingNative

0

nie do zaje... tak jak i COBOL :)

To prawda, że C++ się rozwija, ale w żółwim tempie.
I liczba zastosowań się kurczy.

W Javie czy C# na pewno jest więcej ofert pracy, pytanie czy lepiej płatne (biorąc pod uwagę że teraz każdy student musi znać Jave).

Gdyby była realna alternatywa do C++ to chętnie bym się przesiadł bo im więcej go znam tym mniej mi się podoba, na razie to jakoś nie widzę, wszystko jest bardziej ograniczone (chociaż jednocześnie prostsze). W projektach C++ można sobie poprawić komfort pracy wykorzystując Python, Lua.

0

OK, Java jest dobra(do wielu rozwiązań ale nie wszystkich), i dużo na nią się pisze, z tym się zgodzę.

Ale jeśli, ktoś twierdzi, że Java się szybko rozwija to chyba nie jest na bieżąco.
w wielu przypadkach jeszcze jest używana Java 5, przeważnie standard teraz to Java 6 ale ile lat było trzeba czekać na te zmiany!!!

Największe zmiany chyba zaszły i tak w Javie 5, jak się nie mylę.

Ok, ktoś powie, wyszła Java 7, i nawet JavaFX poprawiona, i co, w nowej Javie wcale nie ma za dużo zmian, a JavyFX prawie nikt nie używa i możliwe, że w SPACJA końcu o niej zapomnimy.
Jeśli się mylę, to poprawcie, ale takie moje zdanie, że Java prawie się nie rozwija.
W tej chwili to raczej z Javy się przechodzi na Scale.

0

Hmmm... Czyli pozostaję przy C++ ;) Dzięki za uświadomienie mi tej wielkiej niewiadomej chłopaki :D

0

Moim zdaniem można spojrzeć też na problem z drugiej strony - najwięcej ogłoszeń dotyczących pracy pojawia się odnośnie C# i Javy. Tyle że najczęściej (wybaczcie sformułowanie), klepanie aplikacji biznesowych.
Natomiast z tego co się orientuje to GameDev cały czas żyje C++. Z kolei coraz więcej mikrokontolerów można programować w C zamiast w ASM. Chociaż C to chyba nigdy nie zginie, tyle że z ciężko (przynajmniej mi), odszukać oferty pracy dla takich programistów.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0