Problem ze zmienną

0

Witam. Mam napisać program przeprowadzający analizę statystyczną ciągu, chciałbym więc aby najpierw program zapytał się o ciąg i potem go ponowił.Następnie miałby on obliczyć średnią arytmetyczną, medianę, różnice kolejnych wyrazów tego ciągu oraz wypisać na podstawie tego jaki to ciąg.Wszystko byłoby ok gdyby nie to że ciąg ten może mieć dowolną długość.Tak więc napisałem takie coś :
int main(int argc, char *argv[])
{

unsigned int t, x;
vector<int> liczby;

cout << "Ile liczb? ";
cin >> t;
while(t--){
cin>> x;
liczby.push_back(x);
}

cout << "Wpisales ciag liczbowy: ";
for( t = 0; t < liczby.size(); t++ ){
cout << liczby[t] << "\n";
}
cout << endl;

Tylko że teraz mam problem, ponieważ mam zmienną t czyli ilość liczb znajdujących się w ciągu lecz nie wiem jak odnieść się do poszczególnych liczb tego ciągu, by obliczyć np. średnią arytmetyczną;/ I tu moja prośba mógłby ktoś udzielić jakieś porady czy poprawić tak by dało się wstawić jakiś konkretny argument.Za każdą pomoc byłbym bardzo wdzięczny.

0

O czym ty mówisz? Ty chyba nawet tego kodu nie uruchomiłeś. Ładnie tak kraść cudze kody których się nie rozumie? Przecież masz tam pętlę która wypisuje wszystkie wyrazy ciagu, więc chyba jednak wiesz jak się odnosić do konkretnych elementów...

0

Po pierwsze to ja napisałem ten kod i wiem, że mam tam pętle która wypisuje wyrazy tego ciągu i do tego momentu działa, ale gdy próbuję z tego wyliczyć średnią arytmetyczną to w kompilatorze wyskakuje błąd i dlatego napisałem ten wątek na forum.

0
  1. Nazwij temat jak człowiek, bo z takim zaraz skończy w koszu
  2. Nie widzę tu żadnego problemu ze zmienną, co najwyżej brak umiejetności korzystania z kolekcji
  3. To może z łaski swojej pokaż kod który NIE DZIAŁA i napisz CO NIE DZIAŁA i CO SIĘ DZIEJE. A nie wstawiasz poprawny kod i mówisz ze "nie działa".

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0