Mój program chce uzyskać bezpośredni dostęp do klawiatury, co to powoduje?

0

Witam, podczas końcowych testów aplikacji zaniepokoiła mnie jedna rzecz. Mianowicie gdy aktywne jest okno programu i nacisnę jakikolwiek przycisk COMODO wyświetla informację, że program chce uzyskać bezpośredni dostęp do klawiatury. Myślałem, że to przez skróty klawiaturowe, więc je wyłączyłem, jednak nadal jest to samo. Co ciekawe, gdy program jest uruchamiany przez QtCreatora tego komunikatu nie ma. Może i nie jest to jakieś bardzo niepokojące, jednak nie chciałbym, aby użytkownik był zasypywany niepotrzebnymi komunikatami swojego antywirusa dotyczącymi mojej aplikacji.

Jak pozbyć się tego komunikatu? Czy wykorzystanie konkretnych klas Qt powoduje ten komunikat?

1

odpowiedzi szukaj raczej po stronie comodo, jak uspokoić paranoidalnego antyvira, albo dodać aplikację do jakichś wyjątków.

1

A w Guglu szukałeś? Zapytanie typu: "qt <odpowiednia wersja="wersja"> comodo keyboard problem" :p (no może nie do końca dobre)

1

Ja bym na Twoim miejscu COMODO wywalił, bo to szajs straszny. Nie wykrywał żadnych zagrożeń w plikach, z którymi praktycznie każdy inny program AV dawał sobię radę. (virustotal, nawet ClamAV!)

0

COMODO to chyba kobieta jest, bo humorki swoje ma :P Uruchomiłem komputer ponownie i już się nie pluje. To chyba problem za rozwiązany uznać można tak myślę.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0