Winapi + Przegladarka = Metoda POST

Odpowiedz Nowy wątek
2011-09-24 14:42
0

Witam serdecznie,

Panowie mam prosty problem i liczę na kogoś kto interesował się takimi zagadnieniami lub używał czegoś podobnego.

Muszę zapewnić swoim klientom proste logowanie się do portali z poziomu mojej aplikacji.

Za pomocą Winsocka tworze odpowiedni Header do wysłania metodą POST , komunikuję się z serwerem i otrzymuję poprawną odpowiedz logowania. Jednak dalej jest to tylko na poziomie klient(aplikacja) - serwer(strona www).
Potrzebuję jednak czegoś co mi otworzy domyślna przeglądarkę i "wymusi" na niej przesłanie POSTa , którego wcześniej wygenerowałem. Końcowym etapem jest po prostu ukazanie się danej strony w trybie już zalogowanym.

Wychwycenie domyślnej przeglądarki i otworzenie jej z zapamiętanym uchwytem niestanowi żadnego problemu .Funkcje RegQueryValueEx dla wyciągnięcia z rejestru domyślną przeglądarkę oraz ShellExecute dla uruchomienia jej spisują się bardzo dobrze.

Jednak czy ktoś z Was natknął się na coś co mogłoby umożliwić mi np po odwołaniu się do konkretnej instancji przeglądarki przekazać Header i za jej pomocą wysłać POSTa do konkretnej strony ?

Prosiłbym o pomoc w postaci informacji na temat funkcji, która mogłaby mi to umożliwić lub jakiegoś innego sposobu na rozwiązanie tego problemu. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Jakub

cookies? - stfu 2011-09-24 17:49

Pozostało 580 znaków

2011-09-24 17:07
0

Nie wiem, czy takie coś jest możliwe, ale można uzyskać zamierzony efekt w inny sposób. Programowo tworzysz plik html, który po otworzeniu przesyła dane metodą POST za pomocą javascript. Oczywiście minusem jest to, że wrażliwe dane są zapisywane na dysku w czystej postaci.

można ten plik potem skasować od razu - krwq 2011-09-24 23:14

Pozostało 580 znaków

2011-09-25 22:25
0

Dzięki za odpowiedź. Niestety właśnie się tego obawiałem , że jest to jedyne dla mnie wyjście co osobiście uważam za mało profesjonalne dlatego szukałem pomocy na forach. Cookies jest jeszcze gorszym rozwiązaniem ponieważ musiałbym grzebać w strukturach katalogowych klientów. Nic dzięki jeszcze raz:)

Pozdrawiam

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0