Gdzie stworzyć obiekt klasy w Visual Studio Forms

0

Witam! Robię program w formatkach Visuala i stworzyłem sobie klase i chce teraz dodać obiekt tej klasy ale nie wiem w którym miejscu go zadeklarować. Proszę o pomoc.

0

jako pole klasy?

0

No mam klase PLIK i chce stworzyć obiekt PLIK MPLIK a nastepinie chce uŻyć w jednym z przycisków metody tej klasy czyli tam this->MPLIK.SETPATH coś takiego.

0

w kodzie?

0

No tak rozumiem ale mam kilka plików proba.cpp gdzie jest główny main i mam plik proba.h w którym są te wszystkie przyciski. Teraz tworze obiekt w tym pliku z mainem to niestety potem nie widzi tego w tym drugim mimo że są połączone stąd moje pytanie.

2

Dlaczego, ja się pytam dlaczego ludzie bez jakichkolwiek podstaw zabierają się za GUI?
Poczytaj o podstawach C++, potem naucz się ich, potem trochę bardziej zaawansowanych rzeczy jak klasy, dziedziczenie, szablony i dopiero wtedy bierz się za GUI.
BTW. Visual ma kilka "formatek" i "te wszystkie przyciski" w różnych technologiach. MFC, WindowsForms, WPF(?), na upartego ActiveX. Jak używasz .Net to nawet nie piszesz w C++ ...

0

No ok rozumiem ale zadałem pytanie. Bo stoję w miejscu od 30 min bo nie wiem w którym miejscu mam stworzyć obiekt mojej nowej klasy żeby potem w przycsiku wykorzystać funkcje z tej klasy.

0

Jest na to bardzo prosta odpowiedź - to zależy, może być w funkcji w której potrzebujesz go użyć, w klasie która zawiera tą metodę, może go tworzyć fabryka, fabryka abstrakcyjna, może być singletonem, pyłkiem, prototypem - są dziesiątki możliwości, bez konkretów nikt Ci nic nie będzie w stanie powiedzieć. Jak już się tak uparłeś to może najpierw napisz jakiego frameworka używasz do tworzenia tych okien, w jakim języku piszesz.
Z tego co piszesz jestem prawie pewien, że nie potrafisz odpowiednio dzielić klas na pliki i odpowiednio je include'ować.
Jeżeli mam rację, to pewnie nie uda Ci się tego zrobić poprawnie przy obecnym stanie Twojej wiedzy, a rzucanie się z motyką na słońce kończy się co najwyżej zniechęceniem i frustracją.

Każdy kto już trochę czasu spędził w tej branży powie Ci, że trzeba się za wszystko zabierać po kolei. Ogarnij podstawy, potem bardziej zaawansowane konstrukcje językowe, programowanie obiektowe chociaż na podstawowym poziomie. To nie jest coś czego można się na uczyć w tydzień czy miesiąc, musisz temu poświęcić znacznie więcej czasu pisząc najlepiej konsolowe kalkulatory, jakiegoś snake'a, gre karcianą, program bazodanowy(ot jakaś książka telefoniczna).

0

E tam, pieprzycie. Ja zacząłem przygodę z programowaniem od przepisywania kodu na tworzenie okienek w WinAPI w czystym asemblerze :]

0

@autor Dołączam się do wypowiedzi byku_guzio. Coś o programowaniu obiektowym wiesz, ale widocznie to za mało. To tak jakbyś w matematyce opanował funkcję kwadratową i próbował liczyć całki. Jeżeli jednak chcesz koniecznie to GUI, to możemy pomóc, ale musisz DOKŁADNIE opisać swój problem, w sensie co chcesz osiągnąć. To że nie wiesz gdzie zdefiniować obiekt i piszesz w VS już wiemy i czekamy na więcej :P

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0