problem z Visual Studio 2010 premium

0

czesc, mam problem. Otoz nigdy wczesniej nie poslugiwalem sie visual studio, ale ostatnio sobie zainstalowalem, bo slyszalem bardzo zle rzeczy o devie na ktorym robilem do tej pory i kazdy mi mowil, ze lepiej zaczac sie przyzwyczajac do visuala jak sie robi pod windowsem.

Jednakze zauwazylem, ze robiac jakies programy, ktore wczesniej mi sie kompilowaly pod devem, teraz pod VS nie chca. Czy to jest normalne? I jak temu ewentualnie zaradzic ?

Dzieki, pozdr

0

Co znaczy nie chcą się kompilować? Jakie błędy wyskakują? Może tworzysz zły projekt?

0

Jeśli zadajesz takie puytania to musisz być mocno początkująćym, w tym wypadku VS jest złym wyborem :)
Pomijając zbędne wyjaśnienia:
a) Dev to zło
b) Użyj Code::Blocks - http://sourceforge.net/projects/codeblocks/files/Binaries/10.05/Windows/codeblocks-10.05mingw-setup.exe po zainstalowaniu będzie po prostu działać bez zbędnego grzebania w ustawieniach :)

0

DevC++ jest odradzany, ponieważ już nie jest rozwijany i co za tym idzie, jego najnowsza wersja jest dostarczana ze starym GCC i MinGW. Jak już znasz DevC++ to skorzystaj z wxDevC++, który jest aktualny. Możesz też użyć Code::Blocks. Ja bym nikomu nie polecił Visuala... Zwłaszcza początkującym.

0

Oj tam oj tam, czemu od razu nikomu? Zacznijmy flame'a o pokłućmy się co lepsze :p

0

Tak, jestem poczatkujacy.
Faktycznie zle robilem projekt, teraz zrobilem dobrze i juz ruszylo. Dzieki

Jednak odradzacie VS? Dlaczego? Bede mial z nim problemy przy troche juz wiekszych programach? A moze wlasnie lepiej zebym robil na nim skoro jest najlepszy i w razie problemow szukal ich rozwiazan i przez to sie nauczyl VS, bo i tak pewnie bym musial kiedys sie go nauczyc? Koledzy co pracuja w firmach wiekszych mowili mi wlasnie ze tam sie robi na VS i zebym od razu tego sie uczyl.

Jesli definitywnie VS nie, to lepszy code blocks czy np robienie na ubuntu?

Dzieki za odpowiedzi.

0

VS jest ok, ale ze stwierdzeniem, że jest najlepszy to bym uważał, bo zaraz zacznie się flamewar ;)
Jak się do VS przyzwyczaisz to raczej nie będziesz miał z nim problemów.

0

Ale przyzwyczajenie polega na przyzwyczajeniu do wygladu / funkcji? Jesli tak to dam rade. Ale jezeli polega to na tym ze najnormalniej trzeba jakies inne biblioteki dodawac i pisac inny kod czy cos to moze byc problem. Bo ucze sie z ksiazek, no i jezeli kod napisany tam nie bedzie mi dzialal to troche nieciekawie.

Podsumowujac pytanie: to co napisze np w code blocks i pozniej przekopiuje to do VS to bedzie dzialalo?

p.s. jak jest z przenoszeniem programow z VS na inne kompilatory? Bo slyszalem, ze cos tam problem takze jest.

1
kajot1 napisał(a)

Jednak odradzacie VS? Dlaczego? Bede mial z nim problemy przy troche juz wiekszych programach? A moze wlasnie lepiej zebym robil na nim skoro jest najlepszy i w razie problemow szukal ich rozwiazan i przez to sie nauczyl VS, bo i tak pewnie bym musial kiedys sie go nauczyc? Koledzy co pracuja w firmach wiekszych mowili mi wlasnie ze tam sie robi na VS i zebym od razu tego sie uczyl.

Jesli definitywnie VS nie, to lepszy code blocks czy np robienie na ubuntu?

Problemów pewnie z VS nie będziesz miał, bo jest spora społeczność (jak zauważyłeś) i wszystko idzie wyklikać. Jednak taki Code::Blocks jest bardziej przenośny, przy instalacji nie zasyfi Ci systemu całą masą dodatkowego szajsu itp. Większe programy jakoś się w nim pisze. Visual zakorzenił się w firmach na takiej samej zasadzie co Windows - studentów uczą używać tych narzędzi, jest program MSDNAA itp. Jeśli chcesz kiedyś pracować w firmie to się ucz VS, ale chyba teraz jest większy popyt na C#, niż na C++... Jeśli nie chcesz pracować w firmie, tylko samemu wykonywać jakieś zlecenia, bądź założyć firmę, to rób w czym chcesz ;)

Ja pracuję pod Ubuntu, ale preferuję język Python (choć kiedyś w C++ pisałem), bo szybciej można osiągnąć efekty, a z prędkością działania nie jest tak tragicznie. Zdaję sobie sprawę, że 99% ofert na necie dla Pythona wiąże się z Django - czyli aplikacje webowe - ale sam sobie piszę hobbystycznie w Pythonie różne gry korzystające z OpenGL, czy silnika graficznego Panda 3D ( www.jason.gd ).

Mieliśmy na studiach taki przedmiot o dobieraniu języka programowania do zadania. Facet tam mówił, że w firmach mają tego Visual Studio i wszystko klepią w C++, bo pracodawca to umie, bo ludzie po studiach są z tego przetrzepani itp. Ale czy C++ tak bardzo do wszystkiego się nadaje? Pewnie, z dodatkowymi bibliotekami itp. można osiągnąć wszystko, tylko że w porównaniu do języków programowania wyższego poziomu, to wszystko jest bardziej skomplikowane w użyciu.

0

Odp: Nie zawsze ;)
na razie polecam zostać przy CB, do nauki C++ będzie lepszy, gdybyś chciał pójść w C# to wtedy już VS ale do starego cepa wygodniej Ci bęzie zacząć z CB.

0

Nie no nie planuje akurat w danej chwili ze bede programista w jakiejs firmie, nie wybiegam tak daleko w przyszlosc.
Spoko zostawie sobie VS na dysku, ale bede korzystal teraz z tego code blocksa, do przerobienia takich ksiazek jak symfonia c++ albo ta nowa ksiazka Stroustrupa bedzie pewnie ok.

Osobiscie tez planuje bardziej uderzyc w Pythona /Ruby, ale mysle, ze tam bede sie lepiej poruszal jak dobrze poznam C++ .

Dzieki za pomoc

0

Pamiętaj tylko, że jak już bierzesz się za Symfonie(polecam) to tylko symfonie c++ standard.

0

jasne, mam ta wersje.
Jak juz przy tym temacie jestesmy, to czy warto po przerobieniu symfonii brac sie za Stroustrupa ksiazke? Czy moze to bedzie bardziej powtorzenie tego co u Grebosza? BO w sumie i ta i ta dla poczatkujacych ma byc.

0

Takie suche przerabianie książki ma sens... kiedy chcesz zostać nauczycielem i znać dobrze teorię i zakamarki danego języka.

Może Ci się przydać w karierze programisty, ale przećwiczenie książek to dość długa droga. Chyba przyjemniej będzie Ci się uczyć, jak będziesz widział rezultaty? Zadaj sobie pytanie, jaki program byś chciał napisać i zacznij to robić ;)

0

Leć na jakiś SPOJ i trzaskaj zadanka, da więcej niż sucha lektura :)

0
fguyhi napisał(a)

Leć na jakiś SPOJ i trzaskaj zadanka, da więcej niż sucha lektura :)

Racja popieram przed mówcę ;) spoj + jakaś książką do algorytmiki i jazda ;)

0

No może być SPOJ :D

Można dodać, że jak umiesz pisać programy w jednym języku, to potem pisanie w innych językach to pół biedy ;)

0

Może nie do końca, na spoj'u się nie nauczy klas, dziedziczenia, polimorfizmu, czy innych mniej skomplikowanych zagadnień. Najpierw chyba jest dobrze przerobić książkę, żeby poznać składnię języka.
Oczywiście czytanie książki na sucho jest bez sensu. Dobrze jest przepisywać przykłady z książek i bawić się nimi, pisać jakieś własne drobne rzeczy wykorzystując coraz to nowo poznane elementy języka. No i w miarę postępów z samym językiem tak jak przedmówcy spoj, czy inne ćwiczenia i pisać, pisać, pisać.
Tylko programując nauczysz się programować, język to tylko narzędzie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1