system() | ping + zmienne serwery

0

Witam, mecze sie juz pare dni z tym, mam komende która ma pingować serwer (sprawdzać czy jest połaczenie jesli nie to wyłacza dany program ale to juz nie ważne)

komenda: system("ping -n 1 -w 500 google.com > NUL");
i zamiast google.com musi być pingCheck (pingCheck = "google.com" - i to bede zmieniał sam w aplikacji - chodzi o uniwersalność) tylko że nie wiem jak to zapisać bo wyskakuja błedy przy kompilowaniu

probowałam std::string pingCheck = "google.com" tylko ze jak zrobie tak: system("ping -n 1 -w 500 ". pingCheck ." > NUL"); to wywala błedy ;/

1
  1. To się nadaje co najwyżej do newbe
  2. Próbujesz podskoczyć wyżej wała, a tak się nie da. Wszystko musisz robić stopniowo, czyli:
    otwierasz kurs c++ albo jakąś książkę śmigasz podstawy do momentu aż nie dojdziesz do tematu o łańcuchach znaków. Wtedy zdasz sobie sprawę z tego, że łańcuchy łączysz operatorem "+", co więcej doczytałbyś, że takie funkcje jak system przyjmuje za parametr "const char*", a nie string. To dla ciebie czarna magia wiem o tym doskonale. string posiada takie cudo jak c_str(), poczytaj.
  3. Twoja koncepcja jest zła, z system() nie odczytasz wyniku działania innego programu (takiego jak ping). Wynik pinga musisz zapisywać do pliku i czytać zawartość tego pliku albo zainteresować się innym cudem zwanym winapi i tam znaleźć odpowiednią funkcję, jaką? Było ostatnio na 4p (góra 2 miesiące temu chociaż skłaniałbym się bliżej jednego miesiąca)
0

ps nie zaczynaj od zadawania pytań na forum bo zazwyczaj tacy źle kończą, a raczej nie kończą bo przez całe życie chcą być prowadzeni za rączkę. Wysil się, poszukaj na 4p, w google.pl uwierz mi, nie jest to takie trudne jak się niektórym zdaje. Oczywiście domyślam się, że napiszesz coś w stylu "gdybym umiał znaleźć to bym tutaj nie pytał" albo jeszcze lepiej "gdyby było w goole to..." .

0

1 odp:

  1. Wiem, nie ucze sie tego musze tylko dopisac pewna funkcje do programu, wczesniej dawałem rady tylko czasem mam pewne problemy
  2. no własnie o to mi chodzi zeby wiedziec co tam dopisać, czytanie tego kursu mija sie z celem (wiem ze pisze jak len ale nie potrzebuje az tyle wiedzy)
  3. komenda działa noramlnie dostaje wynik 1 lub 2 w zaleznosci czy pign przejdzie czy nie.

**2 odp: **

  • to samo co w up (2) ;/

ale dzieki za pomoc pokombinuje.

1

Nie wiem czy ktoś już Ci na to odpowiedział bo nie chce mi się czytać, ale zrób tak:

string komenda;
komenda = "ping 127.0.0.1 > plik.txt";
system(komenda);

Wynik tego odczytujesz z pliku i sobie sprawdzasz co tam chcesz.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1