sygnał prostokątny

0

Witam,

piszę prace magisterską, praktycznie jest już skończona;), ale wysptepuje dość istotny błąd. Zaczne od początku, tematem mojej pracy jest tworzenie bloku bazodanowego pod Proficy iFix z użyciem odpowiedniego toolkitu. Na wyjściu bloku mam otrzymać sygnal prostokątny, nie wykres, ale same wartości. Użytkownik podaje wysokość (między wartością maximum i minimum sygnału), szerokość, czyli jak długo utrzymuje się wartość max i min i centrum, czyli środek pomiędzy max i min.
wymyśliłam sobie to tak: na podstawie parametrow zadanych przez użytkownika wyliczam max, ustawiam wyjście z wartością max, odczekujemy ileś sekund (szerokość) i potem ustawiam wyjście z wartością min. Problem jest taki, że do "odczekiwania" czasu (szerokości) napisałam funkcję uzywającą pętli "czekającej" i po skompilowaniu mojego bloku i dodaniu go do Proficy iFix zawiesza się system. Powodem jest pętla czekająca, przed którą ostrzegają w helpie.

Jak można inaczej otrzymać sygnał prostokątny, bez konieczności użycia pętli czekającej?

Z góry dziękuję za pomoc.

P.S. Używam języka C.

0

obawiam się, że to nadal nie pomoże, bo ta funkcja z tego co rozumiem usypia system na jakis czas, więc to znowu tak jakbym używała pętli czekającej. W każdym razie dziękuje za pomoc. Może ktoś ma inny pomysł?

0

Utwórz nowy wątek i w nim rób sleepa.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1