Problemy z konsolą w Dev 4.9.9.2

0

Ostatnio mam bardzo dziwny problem z konsolą w kompilatorze Dev 4.9.9.2. Program obliczeniowy generuje dość dużo danych, więc musiałem zmienić rozmiar okna, aby mógł mi wyświetlić wszystkie dane(w jednej, wychodzącej poza standardową, kolumnie). Przez jakiś czas dobrze to działało, ale od tygodnia wyświetla taką wysokość w rozmiarze okna konsoli jaka mu odpowiada i nie da się tego zmienić. Wszystkie pozostałe parametry, a jakże, proszę bardzo, można sobie modyfikować, jak komu pasuje, tylko nie wysokość. Nie muszę chyba dodawać, że to się liczy dla mnie najbardziej. Próbowałem uruchamiać ten sam program na innych komputerach i tam też jest to samo. Reinstalowałem kompilator i też nic. Nie wiem co o tym myśleć.
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć dlaczego tak się dzieje ?
Albo może jak obejść ten problem ?

0

Przekieruj wyniki, które program wypisuje, do pliku. Np. poleceniem: program.exe > plik.txt
Tylko będziesz musiał uruchamiać go z konsoli. Albo zamiast wypisywać wszystko na konsolę za pomocą np std::cout, użyj jakiegoś std::fstream i od razu będziesz mieć wszystko w pliku, bez potrzeby uruchamiania programu ze specjalnym poleceniem.
Ogólnie nie powinno się używać konsoli, do wypisywania dużej ilości danych, to nie jest zbyt wygodne.

0

Pozdrawiam,
też o tym myślałem, to w jakiś sposób rozwiązuje sytuację, ale problem pozostaje. A brzmi on tak: dlaczego wcześniej było dobrze, a teraz w jakiś złośliwy sposób, porobiło się nie tak ? Sprawdzałem też rozdzielczość ekranu, ale okazuje się, że to też nie ma wpływu.

0

"Dev c++ 4.9.9.2" to nie kompilator tylko IDE. Zabugowane IDE. Użyj czegokolwiek innego, nawet wersji Express Visual Studio.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1