Tworzenie/drukowanie zaawansowanych tabel

0

Witam,
postanowiłem napisać aplikację która ma za zadanie pokazać i wydrukować dane w dość skomplikowanej tabeli. Szablon tabeli wykonałem w excelu i teraz nie bardzo wiem jak posłużyć się taką formatką i jak ją nawodnić i pokazać, a później wydrukować. Proszę o jakieś sugestie.
Pozdrawiam

0

mozesz np. uzyc windows automation object do wpisywania poszczegolnych wartosci w tabeli (aby dzialalo wymagany jest MS OFFICE ZAINSTALOWANY NA KOMPUTERZE GDZIE SIE UZYWA TEGO PROGRAMU)

jak nie to moze przerob to do HTML

0

Myślałem o tym, ale chciałbym zamknąć wszystko w jednym pliku, tak by instalacja office nie była konieczna. Może ktoś zna sposób na trzymanie tabeli w kodzie programu oraz wypełnianie, przezentowanie w programie.

0

jakis komponent typu Grid (.net/c#/c++cli -> datagridview, w qt tez pelno pewnie jest) plus odpowiednia ilosc kodu do wypelniania/reagowania na edycje komorek.. chyba ze to ma byc tabelka readonly, to i tego kodu wiele nie bedzie

zreszta, moze zacznijod tego jaka technologia Cie ogranicza i co rozumiesz przez rozbudowana/skomplikowana tabela

0

Zacznijmy od tego że przerabiam napisany kiedyś programik - kalkulator excelu, dane + wyliczenia plus formatka w excelu (tabela) , która się wypełnia w zależności od wyboru parametrów i wydrukuje. Tabelka jest mocno komplikowana i w zależności od wybranej opcji wypełniają się niektóre jej pola. Dlaczego zmiana środowiska - nie wszyscy mają excela. Nie robiłem czegoś takiego w VC++, dlatego zadałem to pytanie.
Zastanawiałem się nad użyciem tabeli zapisanej w html ale nie bardzo wiem jak ją edytować w locie i wyświetlać drukować.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0