Calloc maksymalny rozmiar tablicy.

0

Mam sobie tablice w C i z tego co wiem to istnieje maksymalny rozmiar tablicy. Allokuje ja za pomoca calloc. Czy moge jakos zwikszyc rozmiar takiej tablicy albo taki maksymalny zakres? Jak sprawdzic maksymalny dostepny kawalek pamieci jaki moze zaalokowac program?
(Oczywiscie moglbym liste zrobic, ale zastanawia mnie czy istnieje jeszcze jakis sposob)

0

To się przecież cały czas zmienia w trakcie pracy komputera, wiec silą rzeczy nie da się.
To ze w pewnej chwili możesz zaalokowac 100MB nie znaczy ze za 10 sek nadal będzie taka możliwość, bo może akurat inna aplikacja sobie będzie alokować dużo pamięci.

0

@Shalom, od czegoś jest pamięć wirtualna i swap - generalnie inne aplikacje nie wpływają na dostępność pamięci dla procesu. Ile można przydzielić? Tyle ile będzie mógł przydzielić, czyli największy wolny obszar pomiędzy używanymi/zarezerwowanymi obszarami (chyba, że zarezerwowane na potrzeby sterty).

0

Przecież, tablica alokowana dynamicznie ograniczona jest jedynie pamięcią maszyny.
Więc ja nie rozumiem tego jakiego "maksymalnego rozmiaru"

0

@up, niby od kiedy? Dynamicznie alokowana tablica w C, czyli ciągły blok bezpośrednio dostępnej pamięci, średnio się ogranicza pamięcią fizyczną, ogranicza się rozmiarem wolnych przestrzeni pamięci wirtualnej danego procesu.

0

Dobra, ale jak poznac ten maksymalny wymiar, jakąś funkcją, coś takiego? (kojarzy mi się że spotkałem się ostatnio z taką funkcją ale nie jestem pewny czy to było w C )

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1