Qt Designer 4.5.0 problem

0

Zintegrowałem qt4 z visual studio 2008. Generalnie niby wszystko jest w porządku, biblioteki są poprawnie dołączone, można napisać prosty program ale zupełnie "ręcznie". Kiedy chcę edytować formatkę, dodać przyciski czy cokolwiek, klikam na plik z rozszerzeniem *.ui i otwiera się Qt designer.

Problem polega na tym, że nie widać całego edytowanego okienka dialogowego a jedynie bardzo cienki pasek, co uniemożliwia korzystanie z dobrodziejstw Qt designer'a. Ponadto jeśli jakimś cudem uda się wrzucić przycisk na ten wąski pasek i na ten przycisk kliknąć prawym, to nie ma opcji dodawania slotów.

Proszę o pomoc w tym temacie, przeszukałem już wiele wątków, znalazłem jeden identyczny problem a anglojęzycznym forum niestety bez odzewu innych (wątek sprzed pół roku)...

0

Co rozumiesz przez "wąski pasek"? Jakiś screen z imageshacka byłby pomocny.

kiciusmar napisał(a)

i na ten przycisk kliknąć prawym, to nie ma opcji dodawania slotów.

Jeżeli chcesz podłączyć sygnał do slotu musisz najpierw kliknąć przycisk u góry by uruchomić edycję połączeń, bądź nacisną f4 (bądź jakiś inny f ;-P). Tak robisz gdy łączysz sygnał i slot wbudowany, jeżeli chcesz zrobić swój własny slot musisz to zrobić "ręcznie" w klasie która dziedziczy Twoją "templatkę" lub zawiera obiekt Ui::Class.

0

Poniżej screen - czerwoną ramką zaznaczony "problem"

http://i48.tinypic.com/fdraww.jpg

Przy okazji dziękuję za podpowiedź odnośnie slotów i sygnałów, domyślałem się że można to jakoś rozwiązać przy czym nie wiedziałem i nie mogłem znaleźć jak to zrobić.</image>

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1