Poszukuje dekodera MP3

0

Poszukuje dekodera mp3 lub mp2 (mpeg audio layer 2) napisany w ANSI C, tak bym ostateczny strumień PCM mógł podstawić pod swoją funkcję.

0

ale chcesz dekoder w sensie kodu źródłowego i algorytmów, czy gotowej biblioteki?

jak biblioteki to kiedyś używałem mpg123: http://www.mpg123.de/download.shtml

0

właśnie potrzebuje jakiegoś prostego kodu źródłowego, biblioteki odpadają gdyż chce skompilować aplikacje na urządzenie przenośne MP4.

Troche to dziwne prawda? Po co pisać odtwarzacz mp3 skoro ma dekoder mp3 wbudowany. A no chce napisać taki mini nałożony soft dzięki któremu mógłbym dodać album art, obsluge ID3 Tag, wizualizacje i wiele innych bajerów.

Poza tym, ten oryginalny dekoder mp3 jest niedostepny z poziomu mojej platformy. Cały soft został moim zdaniem napisany przez leniucha. Działa wolno, nie można przeglądać obrazków podczas odtwarzania muzyki itd.

Moim celem jest napisanie odtwarzacza mp3 z budowanym czytnikiem plików RTF lub PDF żeby móc czytać książki podczas słuchania.

Aktualnie da się to zrobić, ale tylko w formacie TXT a to wyklucza możliwość przeglądania ilustracji bądź wszelkiego rodzaju pogrubień podkreśleń, cytatów itd.

Sam bawie się tą platformą i musze stwierdzić że gdybym miał napisać sam osobiście nowy soft, działałby 200% szybciej. Całe obciążenie dla softu wynika z tego że grafiki są w beznadziejny sposób wczytywane, i to spowalnia wszystko.

0

http://www.mp3-tech.org/programmer/decoding.html

prosty mówisz, no to będzie problem...
tu masz kody źródłowe, ale ciężko będzie wyciągnąć z tej dżungli, fragmenty bezpośrednio odpowiedzialne za dekodowanie

0

mad chyba odpada, przeglądałem źródło i widzę tam 64 bitowe typy danych. W innym widziałem z kolei typ Double. Ani int64 ani long long, ani double nie działa na tym kompilatorze.

Jedyne typy danych to float, char, unsigned char, int, unsigned int, long, unsigned long

0

Spróbuj dist10: http://www.filewatcher.com/m/dist10.tar.gz.523930.0.0.html (mirrory). Nie powinno być tam longintów ani doubleów bo to jeden z pierwszych dekoderów mpeg audio. Jakość jest chyba kiepska, ale do wizualizacji styknie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0