Własne GUI

0

Witam wszystkich, mam takie pytanie czy da się za pomocą WxWidget stworzyć własne GUI(menadżer okien, pulpit), chciałbym stworzyć coś takiego dla Linux i używać zamiast np Gnome, oczywiście nie zamierzam tworzyć czegoś wielkiego, ale pobawić się, w końcu wakacje się zblizają:-) I jakbym mógł prosić o jakieś poradniki, bo zupełnie nie mam pomysłu jak np zmienić ramkę okna lub wyświetlić aplikacje na pasku zadań.

0

google -> xlib

0

pobawić się, w końcu wakacje się zblizają:-)

To lepiej jakąś laskę zapoznaj :P Zabawa bedzie lepsza, gwarantuje ci

0

Nad dziewczyna myślałem, ale doszedłem do wniosku, że prąd do kompa taniej wyjdzie :-P Nie jestem pełnoletni i nie zarabiam, a wiecie jak to czasami bywa, jeszcze przyjdzie alimenty płacić :-) Ale może ewentualnie jakaś się znajdzie, ale to stoi pod dużym znakiem zapytania.

Więc jednak czeka mnie nauka xlib :/ No cóż nie pozostaje mi nic innego jak nauka i próbowanie, mam tylko jeszcze jedno pytanko, jak zrobić by po uruchomieniu zwykłego konsolowego programu w terminalu linuksowym został on dalej w pamięci, to znaczy dalej działał, wykonywał jakąś funkcję co określoną ilość czasu, a ja bym mógł kokoRZystaćystać normalnie z konsoli?

0

polecenie &

0

Aha, a nie dałoby się utworzyć jakiegoś procesu, który potem zostanie w pamięci? i będę mógł np przywrócić ta aplikację?

0

screen ?

0

Krótko mówiąc chodzi o to by przykładowo zrobić coś co wyświetla np w lewym górnym rogu czas, a ja mogę sobie w konsoli normalnie robić, umiem tam wyświetlić czas, ale nie wiem jak zrobić by program został w pamięci i działał w tle.

0

ot tak sie nie a to nie dos zeby mozna bylo pisac rezydentne programiki :P

ale mozesz uzyc ncurses, i stworzyc wlasna nakladke na shell

0

Ok, dzięki wszystkim za pomoc:)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1