Biblioteka matematyczna szybsza od math.h

0

Witam

Moglibyście polecić jakąś bibliotekę, która wykonuje obliczenia szybciej niż standardowe math.h na danych typu double

ACML - odpada gdyż z tego co zauważyłem biblioteka matematyczna jest tylko na x64
KML - niby ma trial 30 dniowy, ale co później piratów ściągać nie będę, do tego dane muszą być podawane w tablicach co w wielu przypadkach utrudnia mi działanie bo albo bym musiał rozbijać się na kilka pętli, albo podawać jako argumenty tablice jednoelementowe.

głownie potrzebuje funkcji sin, cos (jeszcze lepiej jakby było sincos), exp, pow, sqrt, log, log10

0

Może być problem z optymalizacją samego sin, cos. Czy jesteś pewien, że wina lezy w bibliotekach? Popatrz może na Twoje algorytmy. Tam możesz zaoszczędzić sporo czasu.

0
Oleksy_Adam napisał(a)

Może być problem z optymalizacją samego sin, cos. Czy jesteś pewien, że wina lezy w bibliotekach? Popatrz może na Twoje algorytmy. Tam możesz zaoszczędzić sporo czasu.

Optymalizuje sobie aplikacje liczącą w projekcie [email protected] (http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/) ten kod co podali wraz z inną osobą zoptymalizować tak że liczy prawie 3,5 raza szybciej. Co prawda moja wiedza na temat programowania i optymalizacji nie jest zbyt pokaźna (czego można spodziewać się po studencie 1 roku skoro tutaj są osoby, które mają dłuższy staż pracy i doświadczenie niż czas mojej edukacji), ale na chwilę obecną nie jestem w stanie tego bardziej uprościć. Pomyślałem dlatego nad znalezieniem czegoś co szybciej policzy standardowe funkcje.

Akurat sin/cos był złym przykładem bo po stablicowaniu części wyników tak dużo tego sinusa/cosa się nie używa najbardziej zależy mi na sqrt/exp to są chyba najczęściej używane funkcje.

0

Te funkcje to zaledwie kilka instrukcji procesora, więc tu raczej nic nie przyspieszysz.

0

Coś takiego uszukałem, w jakowymś artykule robili krótkie porównanie, nie było tam żadnych konkretów, ale że niby funkcje trygonometryczne liczy kilka razy szybciej:

opis
biblioteka libffm

trudno coś więcej o tym libie mi znaleźć, jest kod źródłowy, w gcc to sobie skompilujesz pewnie. Możesz napisać, czy się udało, i jeśli tak, to czy przyspieszyło.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0