Projekt studenta prosze o porade.

0

Witam wszystkich. Jestem nowy na tym forum a mój problem jest następujący:
Przyjechalem na studia do Aachen tutaj mam do napisania program który będzie rysowal linie sil pola 3D, doklanie ma to być programik do postprocesingu czyli dane wejściowe będę miał a musze w wyniku podac współrzędne ( na razie tylko 2D x,y) punktow które inny program graficzny będzie łączył w zamkniete linie. Program z którego klas będę korzystał to iMOOSe czyli program do tworzenia FEM z tego programu będę miał takie dane jak współrzędne na razie wierzchołków trójkątów oraz w centralnym punkcie trojkata wektor indukcji . Po krotce linie sil pola charakteryzuja się tym ze musza być styczne do wektorow indukcji i musza się zamykac ( jeżeli temat się rozwinie to pozwole sobie zaprezentowac pseudokod który wymyśliłem na poczatek) Moje pierwsze pytanie nie dotyczy samego algorytmu z którym zapewne tez będę miał problemy, ale o to jak to rozwiązać. Chce się doradzic co zastosowac czy zbudowac klase czy po prostu funkcje, jak przekazac wynik czy w postaci tablicy czy może punkt po punkcie ( w przyszłości linii będzie wiecej niż jedna). Jeżeli wynikiem ma być tablica to jak zrobic żeby tablica była tworzona dynamicznie ponieważ nie wszystkie linie będą mialy te sama ilość punktow. Aha jeszcze jedno tutaj mam programowac pod Linuksem i mysle aby używać Eclipse czy to dobry wybor , czy może polecacie cos innego. Pozdrawiam i z gory dzieku za sugestie spostrzeżenia i porady Krzysiek.

0

@tablice itp --- zainteresuj sie STLem i std::vector albo std::list.. relokowaniem i zmiana dlugosci tablic sie zajezdzic mozna..
@klasy --- jak Ci wygodniej. jesli mozesz jakas czesc danych/funkcji opakowac w klase, to czemu nie? bedzie przejrzysciej. natomiast jesli mialoby sie to skonczyc tworzeniem masy statycznych metod operujacych na czyms-tam podawanym z zewnatrz, to po co klasa.. niech funkcje lataja luzno. generalnie Twoj program jest raczej obliczeniowy, nie bedzesz tutaj mial zbyt zroznicowanej dziedziny danych, co najwyzej algorytmow..

0

Dziekuje za pomoc a moglbys cos wiecej napisac o tych tablicach ... tzn dlaczego nie robic tak a zrobic tak...Bo z tego co sie do teraz zorientowalem to nie za bardzo zwiekszac rozmiar tablicy co krok.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1