renderowanie stron internetowych

0

chcę napisać program, który by renderował strony internetowe, tzn. na razie tylko pliki .html , ale nie mam pojęcia jak cokolwiek (np. jakąś tabele, czy choćby tekst ) wyświetlić. Gotowe rozwiązania typu jakieś kontrolki, czy biblioteki do renderowania mnie nie interesują...

wszelkie odpowiedzi, wskazówki mile widziane ;-)

0

A co on ma dokładnie renderować?? Kod HTML pod pocięty obrazek? A tak w ogóle to z twojego postu mniemam, że raczej nie znasz html'a, dlatego odsyłałbym cię najlepiej do kursu Pawła Wimmera, stary co prawda jak świat, bo nawet jak ja zaczynałem swoją przygode ze stronami to korzystałem z niego, a było to bagatela z 10 lat temu.

0

..miałby renderować stronę, np, jeśli w pliku .html , jest napisane że gdzieś tam na stronie jest dajmy na to tekst, to ten program tworzył by okienko, w nim pole do wyświetlania strony, i w tym właśnie miejscu wyświetlał by owy tekst w odpowiednim kolorze... chciałbym żeby mógł wyświewtlać tekst jak i również pliki graficzne, a pod wszystkim jakieś tło strony.

...taka jakby przeglądarka

btw. html znam [glowa]

0

I chcesz to zrobic od zera, tak? Troche roboty z tym jest, bo po pierwsze parsowanie html jest nieco klopotliwe, jesli html nie jest w 100% poprawny, a po drugie musisz sobie po prostu przegladnac dokumentacje html'a i wyczytac jak sie elementy ustawiaja w jakim wypadku. Znacznie gorzej bedzie jak bedziesz jeszcze chcial dolaczyc css'a do tego.

Ale jesli juz masz poprawnego html'a no to zasada jest prosta - jedziesz po kolei czytajac znaczniki i rysujesz wedlug tego co masz tam napisane. Tylko pytanie na jakim poziomie jestes - bo jak potrzebujesz polowy kodu do tego, to raczej odpada.

0

zakładam że kod jest w 100 % dobry,... co do poziomu, to potrzebuję wskazówek jak zrobić takie pole w którym mógłbym sobie wyświetlać te rzeczy, i się je wyświetla.

0

Też kiedyś próbowałem napisać takowy "silnik" przeglądarki internetowej ale jest to zadanie trudne i czasochłonne tak jak napisał johny_bravo jeśli to ma być sam html to pół biedy, ale jeśli ma być to coś więcej (JS, CSS itp) to już zaczynają się powazne schody...

Co do Twojego pytania to nie napisałeś w jakim środowisku pracujesz czy to jakiś Visual czy może C++ Builder...czyste WinApi czy jeszcze jakieś inne cuda ;)

mephir: bez obrazy kurs Pawła Wimmera jest na prawdę bardzo dobry sam się z niego uczyłem, ale to już prehistoria (chyba, że został zaaktualizowany i "naucza" już XHTMLa, jeśli tak to odszczekuje ;) )

0

Sam html, chciałbym żeby aplikacja była przenośna, myślałem żeby użyć QT, ale jak myślicie że coś sie lepiej do tego nada to proszę wskazówki

0

Ok, inaczej, bo sie chyba nie dogadamy. Na razie to chyba pytasz jak cos narysowac, a nie jak strone konkretnie. Zdecyduj sie na jakies rozwiazanie - moze byc i QT - i pocwicz tam rysowanie: prostokatow, obrazkow, tekstu, itp. Jak juz to bedziesz wiedzial to wtedy sie wez za zamiane kodu html na rysunek. To sa 2 odrebne rzeczy i poki nie wiesz jak w ogole zwykly prostokat narysowac to nie ma sensu tlumaczyc chocby parsowania HTML.

PS. Z HTML 100% poprawnym chodzilo mi, ze jest w 100% zgodny ze specyfikacja W3C, czyli sie waliduje, itp. Nie, ze przegladarka go wyswietla poprawnie.

0

no i właśnie z tym mam największy problem, jak już będę umiał wyświetlać takie rzeczy jak prostokąty itp. to myślę że sobie już raczej poradzę, sam obrazek umiem wyświetlić, ale jak np. wyświetlić w tym samym oknie obrazek i prostokąt np. 100x100 ?

0

No więc zrozum, że jeśli teraz masz problem z narysowaniem głupiego prostokąta i musisz po to pytanie na forum zadawać, to z parsowaniem i renderowaniem HTMLa będzie zapewne JESZCZE GORZEJ. [diabel]

Przenośne biblioteki, w których mozna robić grafikę okienkową w C++: QT, GTK, wxWidgets, GLUT (OpenGL).

Jeśli chcesz to robić po to aby się nauczyć, to szczytny cel i się chwali (choć myślę, że lepiej robić rzeczy bardziej twórcze a o tym samym lub niższym poziomie trudności), ale jeśli po to, że potrzebujesz renderowania HTMLa w jakiejś innej większej aplikacji - nie męcz się - weź gotowe komponenty.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1