[C++Builder] Funkcje związane z czasem

0

Witam!
Mam pytanko czy jest jakaś funkcja, która np. policzy mi czas miedzy dwoma godzinami?? Chodzi mi o liczenie czasu i porównywanie go do jakieś wartości. Wstawiłem na formę TDateTimePicker i chciałbym wpisaną tam godziną z Now(), sprawdzić czy różnica czasu jest np. mniejsza niż np. 15 minut. Wiem jak to zrobić "na około" czyli przez np. stworzenie jakiś 3 zmiennych i wrzucenie do nich poszczególnych fragmenty czasu TDateTimePicker->Time. Czy jest jakiś prostszy sposób na wzór:

cos=Now()-TDateTimePicker->Time
0

sam ten sposób napisałeś:

TDateTime cos = Now() - DateTimePicker1->Time;

TDateTime ma przeładowany operator odejmowania :>
ew. możesz sobie użyć: SecondsBetween, HoursBetween etc

0
Ranides napisał(a)

sam ten sposób napisałeś:

TDateTime cos = Now() - DateTimePicker1->Time;

Zauważyłem to po wysłaniu posta ;-P
W takim razie potrzebował bym jakieś namiary na budowę i właściwości tej klasy.. gdzie coś na jej temat znajdę??

0

z helpa?

0

Z szacunkiem dla Borlanda.. ale ja jestem za tępy na helpa w BDS2006.. jest znasz może jakieś inne dobre źródło.. oprócz książek :>

0

help zły, książki złe, to czego ty oczekujesz? może filmu krótkometrażowego?

ja dziwny jestem, ale do tej pory uważałem, że żeby się czegoś nauczyć, to najlepiej o tym przeczytać... :|

0

Już sobie poradziłem.. tak ciężko jest podzielić się z kimś ciekawymi źródłami.. Wskaż mi książkę w której jest wszystko.. mam 3 "biblie" i na temat TDateTime nic konkretnego nie ma.. Taa a helpie jest wszystko.. i pewnie Ty nie korzystasz z innych źródeł jak z książek i helpa.. a ja mam bazę ciekawych www w głowie.. Jednakże dzięki za zainteresowanie..

0

Już nie raz miałem sytuację gdy czegoś nie było w sieci, na forum nikt się nie odzywał i jedyną drogą ratunku okazywał się help. Jak najszybciej naucz się z niego skorzystać bo prędzej czy później trafisz na problem, który nie jest opisany na żadnej stronie.

0

Zrozumienie tego helpa jest trudniejsze od samego języka ;) .. W sumie wszystko w nim jest.. ale brakuje chociaż by głupich przykładów.. Taki jakiś ten help nieporęczny..

0

wierz mi, większość reference'ów (a właśnie z reference'ów będziesz w przyszłości korzystał, a nie z manuali) jest napisana jeszcze "gorzej", niż pomoc Borlanda. Powiedziałbym nawet, że pomoc Borlanda jest jedną z przystępniejszych i najbardziej wyczerpujących, jakie znam ;)

Poczytaj sobie na przykład opis języka na dinkumware dla porównania:
http://www.dinkumware.com/manuals/

btw: jeśli chodzi o strony internetowe, to może taki Cyfrowy Baron ci spasuje. Ja go nie trawię, ale trochę tam znaleźć można rzeczy przystępnie opisanych:
http://cyfbar.republika.pl/

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1