[C++ \ WinApi] Udawanie klikniecia w przegladarce.

0

Witam. Chcialbym napisac program, ktory "wchodzilby na strone" klikal link, ktory jest zapisany w pliku javascript (*.js), a do tego przedstawial sie jako przegladarka internetowa Internet Explorer.

Wszystko to chcialbym napisac w WinApi, tak wiec prosze o wskazowki. Nigdy wczesniej nie mialem potrzeby programowania tego typu aplikacji internetowych. Wiem, ze bedzie trzeba uzyc gniazdek. Zastanawialem sie czy sciagniecie pliku np: www.wp.pl/index.html wytarczy, zeby zostalo to zarejestrowane jako wejscie na strone, tylko jak zrobic, zeby serwer zobaczyl, moj program jako Internet Explorer?

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.

0

co do tego ostatniego: poczytaj sobie o nagłówkach HTTP, a dokładnie User-Agent.

0

Tak, sciagniecie pliku wystarczy. Musisz skonstruowac odpowiednie polecenie HTTP z podanym User-Agent, jak pisal MKF, zeby sie przedstawic jako ie, sciagnac odpowiedz (czyli plik), odczytac sobie zawartosc tego js'a i sciagnac plik pod linkiem - czyli de facto kliknac w link. Tak to chyba powinno wygladac.

0

Szkoda, że ograniczasz język tylko do C++. Całkiem prosto można coś takiego zrobić w JavaScript używając obiektu XmlHttpRequest. Wystarczy wtedy otworzyć stronkę z lokalnego komputera w przeglądarce IE. Strona może się łączyć co określony czas z serwerem i pobierać plik index.html.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0