VS 2003 - dziwny tekst debuggera

0

Witam! W Visual Studio 2003, Framework 1.1 podczas testowania aplikacji wychodzi mi taki komunikat debuggera:

"An unhandled exception of type 'System.NullReferenceException' occurred in Unknown Module. Additional information: Object reference not set to an instance of an object."

I za chwilę jeszcze: "There is no source code available for the current location."

Czy taki wyjątek "nie wiadomo skąd wzięty" może być spowodowany złym napisaniem programu przeze mnie? Czy to jakiś błąd VS2003? Jest to prosta aplikacja MDI.

0

Prawdopodobnie uruchamiasz program w trybie Release (nie ma informacji dla debuggera). I tak, jest to spowodowane zlym napisaniem programu. Gdzies korzystasz z referencji, ktora w tym momencie wynosi null (np. odnosisz sie do skladowej obiektu, ktorego referencja nie wskazuje na zaden obiekt).

0

Dzięki za pomoc. Wersja jest "debug". Wiem na czym polega ten wyjątek, tylko po raz pierwszy się spotkałem z "unknown module" i tym, że nie ma do tego kodu źródłowego... jakbym się w jakimś miejscu odwoływał do nullowej zmiennej, to by mi wskazał chyba ten kod - tak sobie myślę...

No i jeszcze trudno mi dokladnie zaobserwowac w jakich momentach pojawia sie ten wyjatek - za kazdym razem inaczej (otwieranie, zamykanie plików tekstowych w aplikacji MDI).

0

Moze korzystasz z jakiejs biblioteki, ktora nie jest do konca dopracowana? Sprobuj opakowac kod try'ami i wyczaic w ten sposob gdzie moze byc blad.

0

Ta niedopracowana biblioteka to chyba Windows.Forms... moja aplikacja nie była skomplikowana, ale "na odczepnego" przepisałem banalny przykład MDI z książki Microsoftu (jest tam w zasadzie tylko tworzenie i zamykanie okien). Wciąż ten wyjątek się pojawia, tylko rzadziej.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0