Zapis formularza do pliku

Odpowiedz Nowy wątek
2006-09-22 09:58

Rejestracja: 14 lat temu

Ostatnio: 5 lat temu

0

Witam, jestem początkującym i mam mały problem, chce zapisać do pliku cały formularz, a dokładniej mój program polega na tym, że:

  • startuje jedna forma w której są zamieszczone menu i przyciski pomocnicze;
  • po kliknięciu na nowy startuje 2 forma (w pierwszej formie- mniej więcej tak jak dokument w Wordzie);
  • na tej formie umieszczam kilka pól tekstowych (textBox) oraz parę przycisków (za pomocą mojego programu);
    teraz chce zapisać ową formatkę 2 do pliku, tak żeby przy otwarciu pliku (z mojego programu) mógłbym otrzymać ową formatkę.
    Wiem że to trzeba robić na strumieniach ale nie wiem co (formatki się przecież nie da) i jak załadować do tego strumienia.

Prosiłbym o podanie odpowiedzi na zapisanie i odczytanie owego pliku.

Dziękuje i pozdrawiam

Pozostało 580 znaków

2006-09-22 10:08

Rejestracja: 16 lat temu

Ostatnio: 1 rok temu

0

Mysle, ze wystarczy te kontrolki wrzucac do jakiejs tablicy i potem ja serializowac (System.Runtime.Serialization). Nie chce mi sie sprawdzac ale powinno smigac.


Pozostało 580 znaków

2006-09-22 10:43

Rejestracja: 14 lat temu

Ostatnio: 5 lat temu

0

A mógłbyś troszkę konkretniej, bo jak pisałem jestem początkującym, daj jakiś fragment kodu, jak zapisać do tablicy i jak zapiać tablicę do pliku. Domyślam się że pewnie zapisywane będą całe obiekty w sposób prosty: object[] tablica; a później tablica[1] = textbox1; ale jak zapisać później całą tablicę do pliku i jak to wszystko później otworzyć??

Dzięki za odp.

Pozostało 580 znaków

Peter_lin
2006-10-26 21:28
Peter_lin
0

To nie będzie chyba takie proste... Serializować nie można w tym wypadku, gdyż kontrolki Windows FOrms nie mają ustawionego atrybutu [Serialize]. Dość rozsądnym wyjściem byłoby zapisanie danych w xml, albo czyms w podobie, tyle ze, każdą kontrolkę należałoby rozbić na parę "typów prostych", takich które cię interesują. Tzn. zapisac z kazdej kontrolki tylko pola tj. Name, Text, Size, Location, itd... Troche wiecej roboty, ale to już powinno pełnoprawnie funkcjonować :)

Pozostało 580 znaków

2006-10-27 21:50

Rejestracja: 16 lat temu

Ostatnio: 1 dzień temu

0

Serializacja do xml'a to dobry pomysl. klasa XMLSerializer powinna Ci w tym pomoc. Sproboj zserializowac tablice obiektow control z danej formy. XMLSerializer powinna Ci zserializowac wszystkie publiczne pola kontrolek. Fakt, trzeba by wpierw o tym troche poczytac...


Full Stack Developer .NET & Angular

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0