Blazor Server Side - obsługa wyjątków w "kontrolerze"

0

Zakładając, że mam aplikację w Blazor Server Side oraz wykorzystuję EF w sposób podobny jak w tym przykładzie:
https://www.ezzylearning.net/tutorial/implementing-crud-operations-in-blazor-server-apps#Implementing_Application_Services_for_CRUD_Operations
to w jaki sposób powinienem obsłużyć wyjątek, który przykładowo pojawiłby się podczas operacji dodania lub kasowania rekordu w bazie danych? Dla typowego RESTa może zwrócić jakiś kod HTTP z błędem w stylu BadRequest lub jakiś CustomErrorMessage. Natomiast w Blazor Server Side ten fragment komunikacji jest znacznie uproszczony i nie znalazłem jakiegoś kompleksowego przykładu jak to powinno się robić.

0

Dobre pytanie, nie znam Blazora i może próbowałeś w różnych częściach aplikacji rzucać wyjątkami? Np w serwisie, DAL? Sam ciekaw jestem co by się działo.

Udało mi się wygooglać w dokumentacji coś takiego: https://docs.microsoft.com/en-us/aspnet/core/blazor/fundamentals/handle-errors?view=aspnetcore-6.0

Jakbym chciał się zagłębić w temat to bym pogooglał coś w stylu blazor and server exceptions i poczytał artykuły.

Też wyczytałem że polega on na SignalR, czyli web socketach, w konsoli możesz podejrzeć ich błędy komunikacji, jeśli mnie pamięć nie myli, kiedyś się bawiłem .NET Core + SignalR + Angular, fajne narzędzie.

0

To już czytałem tutaj: https://gist.github.com/SteveSandersonMS/9451f3b5497ce2b5ad16b0d07ad73539 i patrząc na https://gist.github.com/SteveSandersonMS/9451f3b5497ce2b5ad16b0d07ad73539#lifecycle-methods to tam wyjątek z ORMa obsługują w widoku, ale wolę spytać, bo może ktoś zgłębił temat. Generalnie straszą tam, że w Blazorze może zostać rzuconych milion wyjątków w praktycznie każdym miejscu i jak się tego nie przypilnuje to cała sesja usera się wysypie kończąc się przeładowaniem całej strony, ale całościowego uczciwego przykładu nie znalazłem.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1