Sql Server - licencja

0

Witam, chciałbym się zapytać ile i jaką licencję potrzeba jeżeli chce się korzystać z SQL server, chodzi mi o jeden serwer i wielu klientów. Coś tam czytałem że trzeba mieć zainstalowany ten SQL Server Standard a potem żeby aplikacja kliencja korzystała z tego serwera trzeba mieć wykupioną licencję na dostęp czy jakoś tak, jak to wygląda w praktyce chodzi mi o wdrażanie aplikacji c# klient serwer.

0

SQL Server Express 2019

  1. Wykorzystuje max 4 rdzenie
  2. Wykorzystuje max 1410 MB RAM
  3. Nielimitowana ilość połączeń
  4. Plik bazy danych nie może przekroczyć 10GB

"Coś tam czytałem" i wychodzi na to, że nie wiele wyczytałem. Nie potrzebujesz standard. Wystarczy ci Express. Jeśli chcesz przetestować funkcje z wersji Enterprise to zainstaluj sobie wersje Developer i pracuj.

PS.
Nie polecam instalować wersji Developer na produkcji.

1

Nie wiem jak w 2019. Wcześniej były licencję na rdzenie i na klientów (CAL). W obu przypadkach trochę kosztują. Na 2 rdzenie chyba ok 20 000 PLN. Jak masz licencję na rdzenie to nie potrzebujesz na połączenia.
Licencję na połączenia to ok 1000 pln za użytkownika i nie trzeba licencji ma rdzenie.
Express jest darmowy ale trzeba się zarejestrować i ma ograniczenia wspomniane przez @AdamWox ale Express sporo pociągnie. Kiedyś miałem u klienta ok 20 stanowisk desktopowych i internetową aplikację sprzedażowe dla ok 300 użytkowników i dawał radę bez problemów. Aplikacje średniej wielkości. W sumie 2-3 mln rekordów rocznie ok 60 tabel.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0