Problem z zadaniem

0

Siemka
Mam małą zagwozdkę nie wiem jak ma ugryźć lub zacząć program. Byłbym wdzięczny za porady lub pseudokod.
Oto zadanie:

Utwórz aplikację webową (z wykorzystaniem MVC i technologii bazodanowej) spełniającą rolę internetowego dziennika ocen dla studentów. Aplikacja powinna mieć możliwość obsługi przez prowadzącego zajęcia oraz administratora systemu (dwa poziomy uprawnień). Aplikacja ma posiadać zaimplementowane następujące funkcje:
• dodanie studenta
• dodanie prowadzącego zajęcia
• dodawanie przedmiotu do systemu
• dodawanie oceny do skali ocen
• dodawanie informacji o „klasyfikacji” oceny
• przypisanie prowadzącego, przedmiotu, oceny i informacji o ocenie do studenta
• przeglądanie, usuwanie i edycję studentów, prowadzących, ocen oraz informacji o „klasyfikacji” oceny
• wyświetlanie ocen studenta z wybranego przedmiotu
• wyświetlanie wszystkich ocen studenta zarejestrowanych w systemie

2

No to kiepsko bo z treści zadania wynika, że już powinieneś wiedzieć jak to ugryźć.
Co się stało, że nie masz pojęcia jak się za to zabrać?

0

To na zaliczenie czy zadanie rekrutacyjne do firmy?
Znajdź w internecie jakikolwiek tutorial jak korzystać z MVC i zacznij działać. Jak będziesz później już z kodem miał problemy to ktoś na pewno Ci pomoże...

1

O tutaj z tym także walczą: Schemat dziennika szkolnego

0

No dobra, ale czego oczekujesz? To wygląda jak projekt na studia, trzeba znać C#, .NET, MVC i "technologię bazodanową". Jeśli tego nie znasz, to może zacznij od książek do tych rzeczy.

0

W .net Core kiedy tworzysz nowy projekt mvc, byle byś nie wybrał pustego - to dostaniesz już ,,jakąś" stronkę, którą możesz wyświetlić, w takim projekcie przy tworzeniu nowego kontrolera dla modelu (model musisz utworzyć sam), to masz wybór czy chcesz aby wygenerował dla ciebie pusty czy ,,podstawowy" wygenerowany, jak weźmiesz podstawowy I zaznaczysz że ma wygenerować razem z widokiem to zrobi za Ciebie praktycznie wszystko o czym napisałeś. Będzie to typowy szablon strony .netowej z reklamami I linkami ale pod url/nazwaModelu będziesz miał widok z 3 opcjami do dodania usunięcia I edytowania obiektu tego typu. Każdy normalny prowadzący będzie wiedział że tego sam nie zrobiłeś bo to wygenerowany szablon ale możesz poprzerabiac I stworzyć to dla kilku modeli ... Jeśli nie wiesz jak się za to zabrać to to chyba najłatwiejszy sposób jeśli ci się śpieszy.

Jak pogooglujesz jak wygląda klasa typowa DbContext I jak ustawić connectionString + podpiąć to w startup.cs , to samo użycie Entity Framework z podejściem code first jest już banalnie proste, jak masz modele I utworzysz migracje do db to będzie grała gitara. Zakładając, że masz jakąś bazę danych na swoim pc I jakiekolwiek pojęcie o programowaniu - cała apka od początku do końca zajmie ci dosłownie chwilę.

0

Niestety masz pecha bo to nie jest zadanie typu napisz program konsolowy dodający dwie liczby. Tak naprawdę musisz napisać sporą aplikację, a jak to zrobić niestety nie da się streścić w kilku zdaniach. Myślę, że jeżeli nie masz doświadczenia w MVC w Core to na wejście w wymiarze jaki potrzebujesz trzeba poświęcić minimum jakieś 60 godzin nauki.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1