.NET Core 3.0 preview i Visual Studio 2019

0

Cześć.

Chciałem uruchomić projekt pod .NET Core 3.0 w wersji preview 7, sciągnąłem najnowsze .NET Core 3.0, zainstalowałem, przeinstalowałem Visual Studio, niestety nie ma na liście wyboru platformy net core w wersji 3.0.
W sieci natrafiłem na stronę https://wakeupandcode.com/net-core-3-vs2019-and-csharp-8/ gdzie autor wskazuje by zaznaczyć opcję "Use previews of the .NET Core SDK” checkbox is checked", niestety u mnie taka opcja nieistnieje w zakładce "Projects and Solutions | .NET Core"

Coś jeszcze wymagane jest do zmiany by net.core 3 było dostępne w VS ?

0

Potrzebujesz Visual Studio 2019 Preview

0

O tym nie wspomniano nic. Jest link ale do strony VS oficjalnego, nie preview.

0

Może ty masz jakąś inna stronę do .NET Core 3.0. W załączniku ci ładnie w Paincie zaznaczyłem :D

0

Ok, ten nagłówek faktycznie przeoczyłem. Pobrałem, zainstalowałem net core 3 i czytam co pisze w linku podesłanym w pierwszym poście. A tu nic o wymaganiach wersji VS.

0

Ostrzegam przed VS 2019. Ja mam i jest straszny problem z wydokowaniem okien - VS crachuje. Dziwię się, że coś takiego wydali. Zastanawiam się nad powrotem do 2017 do czasu, aż do naprawią.

0

Nic mi się nie crashuje, a korzystam z Preview i oficjalnej codziennie.

0

@somedev:

Używam preview VSa 2019 od chyba 8 miesięcy i nie mam takich problemów :P

0

Sprawdziłem, VS 2019 wywala się w tandemie z WindowBlinds. Bez tego działa ok. Była tak samo przy VS2017 teraz pamiętam. No nic - czekam na aktualizację Stardocka, a tymczasem wyłączam fajerwerki.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0