Instalacja oprogramowania/ ustawienie środowiska

Odpowiedz Nowy wątek
2019-05-23 18:34

Rejestracja: 1 rok temu

Ostatnio: 1 rok temu

0

Dzień dobry,
zainstalowane oprogramowanie: SQL Server Management Studio., Visual Studio 2019.
Server Management Studio - Server name: LPE-K12012 (domyślna instalacja), połączenie zakończone powodzeniem wpisując" localhost" w przeglądarce pojawia się informacja "ta witryna jest nieosiągalna", dlaczego nie wyświetla się informacja o serwerze itp. tak jak w przypadku instalacji XAMPP? Dlaczego nic się nie wyświetla?
Gdzie należy przechowywać pliki z repozytorium, aby były wyświetlane na localhoscie (w przypadku XAMPP jest to folder htdocs).
Visual Studio 2019 połączyłem się z repozytorium umieszczonym na Azure DevOps i chciałbym je wyświetlić na localhoscie, który plik odpowiada za ustawienia połączenia z bazą danych (w przypadku PHP/laravel to .env.)

Proszę o wsparcie.

Obawiam się, że twoje przyzwyczajenia z PHP mogą negatywnie wpłynąć na realizacje projektu w tej technologii. Jaka jest potrzeba, że musisz pisać aplikacje w C#? - AdamWox 2019-05-23 19:08
mam za zadanie poprawić istniejący system napisany w C#, niestety poległem już na przygotowaniu środowiska, informacje które można odnaleźć w sieci wydają się niekompletne (albo to jest takie proste, że nie wymagało opisania), może zna Pan jakąś stronę, porządną książkę gdzie są opisane podstawy konfigurowania środowiska i informacje jak uruchomić localhosta mając wykupione odpowiednie oprogramowanie i dostęp do zdalnego repozytorium. - Verso21 2019-05-23 19:29

Pozostało 580 znaków

2019-05-23 19:40
Moderator

Rejestracja: 18 lat temu

Ostatnio: 1 godzina temu

Moment, moment. Ale SQL Server to serwer baz danych, nie serwer HTTP. Dlaczego cokolwiek by się miało wyświetlać?

Do uruchamiania aplikacji ASP.NET masz kilka możliwości - albo będziesz używał serwera IIS Express, albo aplikacja ASP.NET Core może działać sama (bez serwera - tzw. self-hosting), albo możesz używać "pełnego" IIS - i w zależności od tego, co robisz, to będzie to działać inaczej. Na przykład dla self-hostingu uruchamia się aplikację wydając komendę "dotnet run" i działa z katalogu w którym jest projekt po prostu, a w przypadku IIS - sam sobie konfigurujesz co, gdzie i jak.

W najprostszym rozwiązaniu - prawopodobnie tak zadziała, ale nie wiem, bo nie znam twojej aplikacji - klonujesz repozytorium, otwierasz plik sln w Visual Studio i dostajesz opcję "Start" po prostu w projekcie, która uruchomi ci serwer i otworzy przeglądarkę (bo to nie będzie localhost, ale localhost:losowyport).

Visual Studio 2019 połączyłem się z repozytorium umieszczonym na Azure DevOps i chciałbym je wyświetlić na localhoscie, który plik odpowiada za ustawienia połączenia z bazą danych (w przypadku PHP/laravel to .env.)

Zależy jak jest napisana aplikacja. W przypadku aplikacji ASP.NET Core to może być zrobione na różne sposoby, ale najczęściej się używa sekretów, konfiguracji aplikacji z linii poleceń albo pliku appsettings.json. W przypadku starszych ASP.NET istniały też pliki web.config.

edytowany 1x, ostatnio: Ktos, 2019-05-23 19:42
dziękuję za informację - Verso21 2019-05-23 21:22

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0