Jak się uczyć WPF

0

Witam, jak się uczyliście WPFA ? Dodam że nadal siedzę w windows forms, a aplikacje wymagają żeby dane wyświetlały się bardzo szybko, z tego co wyczytałem WPF ma wsparcie karty graficznej. Niestety nie mam już czasu uczyć się i bawić wpfem tylko dostanę jakiś komercyjny, dość ważny projekt i będę musiał go zrobić. Nie mam dużego doświadczenia komercyjnego w związku z tym moje pytania ile schodzi taka nauka WPFa.

0

Robisz komercyjny projekt i chcesz się dopiero uczyć . To jest co najmniej nieprofesjonalne . WPF na pewno jest lepszy od Windows Forms

1

@Zimny Krawiec: ja równie dobrze mogę powiedzieć: "Windows Forms jest na pewno lepsze od WPF" :) To wszystko zależy od zastosowania.
Co do samego pytania, jeśli chcesz wyświetlać dane szybciej i do tego jest Ci potrzebny WPF, to nie tędy droga. WPF ma wsparcie karty, ale tylko i wyłącznie jeśli chodzi o rysowanie elementów GUI. Jeśli masz problem z wolnym pobieraniem/wyświetlaniem danych, to problem jest gdzie indziej a nie w pytaniu: "Czy wpf zrobi to szybciej".

Nie wiem, co robisz, więc strzelam najpopularniejsze rozwiązania:

  • użyj double buffered w gridzie
  • nie pobieraj wszystkich danych tylko tych, które są aktualnie potrzebne (np. dane z aktualnego miesiąca, a nie z całego zakresu).

Co do samej nauki WPF, to jest zupełnie inne podejście niż WinForms i trochę wymaga przestawienia i nabrania nowych, innych nawyków. Tu masz fajny tutorial dla początkujących, z którego sam korzystam: https://wpf-tutorial.com/

Jak się uprzesz, to możesz robić w WPF podobnie jak w WinForms, ale to będzie złe, więc nie rób tego :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1