Korzystanie z API w Aspnet Core 2.0,

0

Witam, jestem w trakcie pisania aplikacji w asp. Net core 2.0 i tutaj pytanie czy API powinno być osobnym projektem czy nic nie stoi na przeszkodzie żeby teraz robić to wszystko w jednym.
Mam na myśli pobieranie danych z bazy i zarządzanie, przekazuję wtedy obiekty zamiast działać na plikach json. Wyjątkiem są API zewnętrznych firm bo wtedy nie ma innej opcji jak pobieranie danych przez httpclient i korzystanie newtonjson.
Pytanie czy korzystanie z osobnych API aniżeli wbudowanych w aplikacji jest bardziej wydajne?
PS. Poleci ktoś jakas książkę dot funkcji asynchronicznych, bo nadal nie do końca rozumiem heh,
PS2. Piszę stronę tworząca turnieje i zarządzająca nimi, użytkownicy, ich własne profile, statystyki, a teraz zastanawiam się jak by tutaj dodać do niego jakies forum.

Dodam że nie korzystałem z ajaxa, a zaczyna mnie już denerwować te wieczne odświeżające się strony hehe

Pozdrawiam.

1

Pytanie czy korzystanie z osobnych API aniżeli wbudowanych w aplikacji jest bardziej wydajne?

Zależy.

Jeżeli twoja aplikacja mieli request 700ms, a ta zewnętrzna 30ms to może być wydajniej, ale do zewnętrznego API musisz jeszcze skoczyć po sieci, więc np. do servera w stanach mógłbyś na samej sieci tracić np. 250ms, a u ciebie na localhoscie to jest <1ms.

Jeżeli appka już jest wystawiona(hosting) i ten Javascript (twój pc) u ciebie wysyła requesty, to pytanie do którego API jest korzystniejsza trasa - odległość, ilość urządzeń sieciowych po drodze, itd.

Chyba :D

Inaczej:

Czy pójście do biedronki 2km dalej jest szybsze niż do tej 1km dalej?

Nie, ale gorzej gdy w tej bliższej biedronce nie ma towaru lub są kolejki na 50 osób :)

0

Zasadnicze pytanie czy implementacja jakiegoś systemu poczty wewnątrz aplikacji, do wysyłania PW między użytkownikami wiąże się z kazdorazowym szyfrowaniem wiadomości przechowywanych na serwerze czy "etyczne" jest przechowywanie tego wszystkiego w prostym tekście, to się wiąże z wymianą i kluczy między użytkownikami i było by z tym trochę roboty, (chyba).
Nie mówię tutaj o czata h w czasie rzeczywistym tylko skrzynka która pozwoli administratorów rozeslanie jednej wiadomości do każdego użytkownika, i aktualizowanie czy użytkownik dostal/przeczytal/usunął wiadomosc (że swojej skrzynki, bo 2ga kopia nadal jest u np. Nadawcy)

0

Ogólnie to wygląda tak że hostuje aplikacje na azure na którym też mam postawiony server sql, i tutaj się rozchodzi głównie czy opłaca się przenieść to wszystko do osobnego API czy to ma jakąś różnice wtedy, czy zostawić tak jak jest w środku wszystko razem

Jeśli dobrze rozumiem to pytasz czy dostęp do bazy powinien się odbywać poprzez oddzielne API. Odpowiedź brzmi nie, chyba że są ku temu konkretne powody. W Twoim przypadku ich nie widzę. Natomiast czy kod odpowiadający za dostęp do bazy powinien być w oddzielnym projekcie? Raczej tak, aby wszystko mieć ładnie uporządkowane.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0