API do dyskontu

0

Cześć,

zaczynam swoją przygodę z C# i .NET'em i jako jeden z pierwszych projektów chciałabym zrobić projekt, który pobierał by produkty ze strony internetowej jakiegoś hipermarketu, np. Carrefour.
Czy wiecie, czy jest jakieś API do tego, żeby coś takiego zrobić? Może być też innej sieci strona.
Proszę o Wasze opinie.

Pozdrowienia

0

Pobierał i co dalej?
Nie widziałem czegoś w rodzaju DyskomtAPI. :)

0
jacek.placek napisał(a):

Pobierał i co dalej?
Nie widziałem czegoś w rodzaju DyskomtAPI. :)

Jacek, gratuluję rzeczowej odpowiedzi ;)
Odp: pobierał i przetwarzał dalej. Nie musi to być API. Jeśli nie ma API (a jest to wielce prawdopodobne), to, czy istnieje jakiś sposób na pobranie takich danych wprost ze strony? Jakieś listy produktów lub coś w ten deseń?

0

Jeśli nie ma API to możesz te dane zescrapować (czyli wyciągnąć parsując HTML danej strony). Istnieje ryzyko, że jak będziesz tak robił, to Ci odetną dostęp do danej witryny.

1

Ach przepraszam. Ostatnio chyba odreagowuje zalew pracy.
Chyba każda sieć handlowa (z takich normalnych) ma jakiś system B2B ale aby się podłączyć to trzeba być ich realnym partnerem. Serwisy jak Ceneo są też podpięte do baz danych różnych sklepów (właściwie to chyba odwrotnie, sklepy publikują do Ceneo swoje dane).

Pytałem się do czego Ci to potrzebne bo dostępnych publicznie danych jest w necie sporo. Jeśli chcesz tylko poćwiczyć przetwarzanie danych to można się podpiąć do danych pogodowych, NASA, jakichś statystyk rządowych. Zobacz np. to: https://mojepanstwo.pl/. Masz zbiory danych i konkretne API do zapytań.

Tu jest coś z towarami ale nie znam warunków. http://produktywsieci.gs1.pl/Database

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0