Jak reagowac na wyjątki w asp net mvc 5

0

W jaki sposób obsługiwać wyjątki w asp net mvc 5? Na razie w przypadku jakiś błędów wyrzuca mi aplikację do tego żółtego okienka z opisem błędu. Jak to zrobić zeby miec swoją stronę która się wyświetli w razie wyjątku?

2

Jest takie coś jak ExceptionFIlter, tam możesz przechwycić rzucony wyjątek, zalogować do pliku, i nawet przekierować na inną stronę, jeśli chcesz. Taki filtr może zostać skonfigurowany globalnie dla całej aplikacji, więc jest to jednorazowa praca.

0

@somekind: ten ExceptionFIlter to jest taka dobra praktyka postępowania? Tzn chodzi mi o to czy tak powinno się postępować i czy jest to powszechnie stosowane czy raczej firmy nie zwracaja uwagi na dobre praktyki i inaczej sobie to ogarniają?

1

Robisz abstrakcyjny kontroller bazowy po którym dziedziczą kontrollery. I tam jest do nadpisania OnException. I możesz zorbić jakieś przekierowanie. A w global asax.cs masz Application_Error() . W global asax np obsługujesz error typu nie istniejący zasób czyli coś co Ci nie wejdzie do żadnego kontrollera. Ja przynajmniej tak robie. A czy to dobra praktyka to nie wiem :)

1

@goodfather: tak, to jest dobra praktyka, bo jeden punkt obsługi wyjątków załatwia zdecydowaną większość przypadków. Jaka byłaby alternatywa? try-catch w każdej akcji? Bez sensu.
Chyba nigdy nie widziałem projektu MVC bez tego.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0