Czy w MVC5/Core2 wykorzystywane są wersje min. przy pracy z bundlami?

0

Z automatu bez zastanowienia zaciągałem zawsze do projektu wszystkie style i skrypty js w wersji zwykłem i zminimalizowanej. W RegisterBundles i tak zawsze podpinam wersje normalne.
Czy System.Web.Optimization sam sobie minimalizuje po swojemu pliki, czy może jednak używa tych .min?
Jeśli sam minimalizuje to jak często to robi? Per request? Czy jest to dla procesora bardzo szybka operacja czy może wolna i lepiej samemu zająć się by strona zawsze żądała naszych plików .min i nie musiała ich generować.

Rozumiem, że nie zawsze trzeba się zajmować optymalizacją, ale dobrze wiedzieć takie rzeczy, gdyby kiedyś przyszło do pisania gdzie każde 5ms jest na wagę złota.

0

W ASP.NET Core nie ma w ogóle System.Web.Optimization i RegisterBundles, więc - nie, nie są wykorzystywane ;-) W Core na przykład używam BundlerMinifier, względnie BuildBuilderMinifier i po prostu generowane są wersje zminifikowane przy kompilacji/publikacji projektu i już są wykorzystywane tylko takie (albo pliki pobierane z CDN).

W ASP.NET MVC 5 bundling jest robiony w czasie żądania - co ma dać nawet taki efekt, że potencjalnie można wyrzucić pewne rzeczy dla konkretnego user-agenta, np. wszystkie style specyficzne dla Firefoksa, jeżeli używamy np. Edge (https://stackoverflow.com/a/12805006). Ale w założeniu nie powinien minifikować już plików .min.js, zdaje się, że jest na specjalnie napisany wyjątek, że dla plików o takich nazwach wyłącza optymalizacje.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0