Przetwarzanie obrazu/grafiki - biblioteka

0

Witam,

Język - C# - znacie bibliotekę do przetwarzania/przechwytywania obrazu/grafiki? Płatna może nawet być.

Dziękuję, bardzo proszę o nakierowanie na temat.

0

Chodzi Ci o takie przetwarzanie jakie oferuje OpenCV ? http://www.emgu.com/wiki/index.php/Main_Page

0

Znamy sporo, ale z czego chcesz przechwytywać? Jak chcesz przetwarzać?

0

Przykładowo ze strony - gdy wpiszę dany url i wejdę na daną stronę internetową, to obrazki występujące na niej zostaną zapisane. Mam tu na myśli obrazki/grafikę np: zegarków i w kwestii rozwinięcia reklamy, jeśli użytkownik odwiedzi dowolną stronę i będzie grafika zegarków dowolnej maści to dostanie komunikat zwrotny o tym fakcie. Coś w ten deseń.

0

Chcesz zapisywać obrazki ze strony internetowej? Obejrzyj HTMLAgiltyPack, ma dużo możliwości zabawy z HTML-em, w tym wyciąganie z niego różnych rzeczy.

Chcesz rozpoznawać, czy na dowolnym obrazku jest określony przedmiot? To jest akurat bardzo skomplikowana kwestia, aczkolwiek możliwa do ogarnięcia w pewnym zakresie - obecnie właśnie do tego buduje się różnorodne mechanizmy oparte o uczenie maszynowe. W zasadzie da się zrobić własny klasyfikator, który będzie rozpoznawał, np. czy obraz przedstawia zegarek (z pewnym prawdopodobieństwem), tak jak dość bezproblemowo buduje się rozpoznawanie psów, kotów, paprotek czy hot-dogów. Ale całkowicie uniwersalnych metod praktycznie nie ma[1].

[1] Dostępne są mechanizmy, które potrafią nadawać zdjęciom etykiety, np. Microsoft Cognitive Services i tam autentycznie są możliwe takie rzeczy, że bierzesz dowolny obrazek, a komputer stwierdza, że na nim są np. człowiek, samochód, piwo, pies.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0