.Net Core SDK vs .Net Core Runtime na Produkcji

0

Witam

Czy są jakieś minusy w zainstalowaniu .Net Core SDK na serwerze produkcyjny dla aplikacji Asp.net core?
Na produkcję robię ręcznego deploya - od zgrywam przygotowaną wcześniej paczkę .zip przez web deploya i odpalam po prostu msdeploya by wgrało mi aktualną wersję na iis'a.
Do tego dochodzą migracje na bazie danych, które w sumie mam w tej samej dll'ce co projekt. W przypadku środowiska dev i uat deploye robię automatycznie i nie ma problemu odpalić dotnet ef database update, gdyż buildy robią się ze środowiska, gdzie sdk jest zainstalowane.
Deploy na samą produkcję jest ręczny, co się równa wgraniu odpowiedniej wersji paczki i odpaleniu msdeploya lokalnie (ograniczam zdalne wywołania, by ktoś przypadkiem mi nienadpisał produkcji wersją uat czy jeszcze gorzej dev). Brakuje mi tylko prostego sposobu na wgranie migracji.
Dotnet niby ma tam możliwość generowania pliku migracji do sql'a tylko po co mi to, skoro w globalym repozytorium wersji, chcę trzymać jeden plik, a taki już jest generowany przez web deploya w postaci zipa.
Zatem najprościej by było mieć sdk na produkcji i odpalić tak samo dotnet ef database update, chyba, że są jakieś przeciwskazania ku temu, lub ktoś ma lepszy pomysł?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1