Aplikacja web c# / .net

0

Cześć, szukam pomysłu jak to zrobić. Mam okno takie, do zgłaszania błędów i mam przycisk "Załącz automatyczny zrzut ekranu
" (wiadomość jest wysyłana mailem - nie wnikajmy) i po wciśnięciu przycisku ma utworzyć plik zrzutowy. Tylko tutaj problem jak to zrobić? Da się w ten sposób, że tworzę go i zapisuję lokalnie na dysku użytkownika a później go jakoś zaciągam? Czy może za pomocą c#/.net nie ma takiej możliwości

1

Da się w ten sposób, że tworzę go i zapisuję lokalnie na dysku użytkownika a później go jakoś zaciągam?

o ile jeszcze zrobienie printscreenu przegladarki nie jest jakims wielkim problemem, o tyle zrobienie printscreenu innego procesu jest niemozliwe.
Wyobraz sobie, ze taka mozliwosc była by dostepna przez przeglądarke. Co by wtedy stało na przeszkodzie bym zapisał jakiś plik wykonywalny u Ciebie na dysku? albo lepiej podmienił plik systemowy?

0

Ale jest to aplikacja webowa (odpala się w przeglądarce)

0

Zależy w sumie o co pytającemu chodzi. Ja to zrozumiałem tak, że jest aplikacja webowa asp, i w aplikacji można otworzyć okno zgłoszenia błędu i później załączyć screena aktualnej strony, na której powiedzmy "wyskoczył" błąd?

0

Dokładnie, i powiedzmy, że tam jest możliwość "Automatycznie utworz ss'a" i dorzuć do wiadomości jako załącznik

0

Dawniej do tego służyły podpisane applety jawoskie. Miały możliwość "brykać" poza przeglądarką. Dzis to już niemal tylko historia.
Robiłem ostatnio "research" i w tych czasach rejestruje się (w lokalnym komputerze) URI, który jest ożeniony z lokalnym programem do jego obsługi.

mojsuperuri://xyzses........

W ten sposób aplikacja webowa może uzyskać kontakt z zawartością komputera klienckiego. Oczywiście ów "program" sam się nie napisze, ale to jest ta ścieżka. Antywirusy oczywiście wyją, bo to wg nich podobne do wielu cracków

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0