Bloki Try Catch

0

Cześć,
Mam pytanie odnośnie zabezpieczenia się przed exceptionami, chodzi o to że w mojej apce na studia jest metodą zapisująca do rejestru oraz druga do Excela, każda z metod mam w try catchu z jednym ogólnym exceptionem na każdy błąd. Czy lepsza praktyka jest dać kilka Catch pod rząd? Jeśli tak to czy mogę prosić o jakieś źródło gdzie znajdę takie wyjątki do moich dwóch loggerow?

Drugie pytanie to czy możliwe jest stworzenie foreach po interfejsie ? Chodzi o to że chce stworzyć coś Ala fabrykę ale żeby nie było trzeba z palca wpisywać w klasie factory nowych loggerow tylko żeby foreach wykonywał jakaś metodę dla każdej klasy dziedziczącej po danym interfejsie

0

1) Wszystko masz w MSDN ;) Sekcja Exceptions danej metody.
https://msdn.microsoft.com/en[...]value(v=vs.110).aspx#Anchor_1

2) Wydaje mi się, że nie zrobisz tego na skróty. Ja bym do fabryki dodał statycznę listę, do której zapisywane będą referencje interfejsów przy okazji tworzenia każdego obiektu.

0

Czyli w konstruktorze loggera który dziedziczy po tym interfejsie mam dać return instancje do listy która jest w fabryce czy zrobić w klasie abstrakcyjnej oddzielną metodę której nie da się nadpisać i wrzuca instancje do tej listy? Pierwszy raz mam zamiar użyć fabryki i nie wiem jaka jest dobra praktyka bo w necie jest milion sposobów implementacji

1

Poczytaj o Autofac'u, refleksji i marker interface.

Wtedy zrobisz sobie foreach'a po interfejsach :)

0

Zasada jest taka że ogólny wyjątek można dać na końcu w ostatnim catch . Potem ewentualnie posprzątać, pozapisywać ja jest co i zamknąć aplikację .
Taki ogólny wyjątek to ci nic nie powie. Nie wiesz co się stało i czy program będzie nadal działał prawidłowo ,

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0