Wątek przeniesiony 2018-04-03 21:13 z Edukacja przez somekind.

Jak znaleźć bibliotekę?

0

Zaczynam naukę w Mircrosoft Visual Studio 2017 i szukam biblioteki. Czy jest w ogóle możliwy wgląd do biblioteki, tzn Otwieram ją i mam wgląd do wszystkich typów, definicji itd. aby np wybrać ten potrzebny. Może to głupie pytanie ale nie umiem dostać się dostać do tej biblioteki.

0

musialbys zrobic na tej danej biblotece reverse engineering.

Jak masz bibloteke to albo interfejsy powinny byc czytelne co robia, albo jakas dokumentacja do niej. Jezeli nie ma zadnych z tych dwoch, ani nikogo kto moze pomoc to wtedy RE jezeli tak bardzo potrzebujesz wiedziec co jest w srodku (przewaznie nie potrzebne, sam nigdy nie potrzebowalem tego robic)

0

@Michał Kowalczyk: jeśli koniecznie musisz to dnSpy ;)

0

Ja korzystałem z ILSpy do podglądu kodu z DLL'ek - fajnie rozbija Ci plik na klasy i jest darmowy! :)

1

Jeżeli chodzi o biblioteki standardowe to ich dokumentacja jest tutaj: https://msdn.microsoft.com/en-us/library/mt472912(v=vs.110).aspx, a faktyczne źródła tutaj: https://referencesource.microsoft.com.
Jeżeli chodzi o biblioteki z NuGet (https://www.nuget.org/) to przed dekompilacją można po prostu odwiedzić stronę danej paczki - często można znaleźć bezpośredni link do githuba.
Ale prawda jest taka, że jeżeli szukasz jakiejś biblioteki/klasy/funkcji to wystarczy wklepać w Google "how to *** in C#".

0

Do podglądu typów i sygnatur metod oraz ich dokumentacji (bez kodu) wystarczy Object Browser z Visual Studio.

0

Przecież VS o ile wiem ma decompiler, można wejść i zobaczyć, co biblioteka wystawia.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1