Wyszukiwanie eventów kontrolki

0

Potrzebuję zmienić domyślnie ustawienia jednej z kontrolek DevExpress. Chodzi o event obsługujący przyciski inkrementujące wartość (na podstawie przyciśnięcia strzałki w górę/dół). Problem w tym, że nie jestem w stanie określić, która dokładnie metoda podpięta do eventa powoduje to zachowanie (ani który dokładnie event). Czy jest jakiś sposób, żeby sprawdzić metody podpięte do danego eventu z poziomu debugowania?

1

jeśli to są eventy "wewnętrzne" kontrolki to musisz mieć jej źródła. A jeśli są to eventy w aplikacji podpięte pod kontrolkę to co za problem znaleźć co za jeden jest tam podpięty, postawić breakpointa i czekać aż się wywoła.

0

Są wewnętrzne jak wyżej napisałeś. Udało się znaleźć "po zgadywaniu". Rozumiem, że są potrzebne pliki .pdb żeby móc debuggować bibliotekę?

1

nie do końca rozumiem. Albo masz zewnętrzne kontrolki jako biblioteki dll BEZ ŹRÓDEŁ, dołączasz je do projektu i możesz dodawać kontrolki, które w nich są albo masz cały projekt z kodami źródłowymi tych kontrolek. Jak pierwsze to nie bardzo wiem jak Udało się znaleźć "po zgadywaniu". Jeśli jednak masz kody źródłowe to co za problem odpalić całość, łącznie z biblioteką z kontrolkami spod VS?
Może ja coś nie kumam ale opisał byś dokładnie gdzie masz te kontrolki, źródła czego masz i co chcesz znaleźć :)

0

A dokładniej o co Ci chodzi? Event Spin nie wystarczy? Masz kod źródłowyDX?

0
abrakadaber napisał(a):

Albo masz zewnętrzne kontrolki jako biblioteki dll BEZ ŹRÓDEŁ, dołączasz je do projektu i możesz dodawać kontrolki, które w nich są albo

Dokładnie ta sytuacja miała miejsce :). Po prostu nie miałem plików .pdb, ale miałem .dll, stąd mogłem dodawać kontrolki, nawet zerkać na kod, ale nie byłem w stanie go debuggować. Za zadanie miałem przeciążyć jedną z kontrolek i zablokować na niej kilka eventów. "Zgadywanie" polegało na tym, że zrobiłem kilka overridów i patrzyłem, do którego z nich wchodzi. Jak znalazłem, to po prostu go przeciążyłem i tyle. Ale na przyszłość po prostu muszę te pdb wczytać, zamiast się bawić jak poprzednio:)

A tutaj opis jak to zrobić: https://www.devexpress.com/Support/Center/Question/Details/KA18843/how-can-i-debug-devexpress-net-source-code-using-pdb-files

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1