Zakup Visual Studio 2008

0

Cześć,

W najbliższym czasie będę miał przyjemność pisania aplikacji na Windowsa 7 Embedded Compact. To tak naprawdę kolejna wersja Windowsa CE...
Z informacji które znalazłem w sieci wynika, że jedynymi wersjami Visual Studia obsługującymi te urządzenia (tego windowsa) jest VS 2005Pro i 2008Pro z doinstalowanym Service Packiem.

Potrzebujemy jako firma kupić tą wersję (2008 Pro). Oczywiście M$ twierdzi, że się nie da.

Z informacji na necie wynika, że kupując VS 2017 Pro ma się dostęp do starszych wersji. Dzwoniłem w tej sprawie do M$ by potwierdzić tą informację, oraz dowiedzieć się jak wygląda sprawa ew. downgrade. Przełączano mnie 4 razy w końcu jakiś gość z pomocy technicznej stwierdził, że nie ma takiej możliwości, downgrade tylko 3 wersje wstecz. Co mnie nie zupełnie urządza.

Być może informacja, którą dostałem od M$ jest błędna, miałem wrażenie jakbym rozmawiał z obsługą Orange ;) Pierwsze 3 osoby dowiedziały się ode mnie, że jest coś takiego jak Windows Embedded Compact 7. Kolejna stwierdziła, że najlepiej jakbym zrobił upgrade na tych urządzeniach do 10 :)... Nie chciało mi się z nimi dalej gadać.

Przypuszczam, że na forum jest sporo osób które korzystają z podobnych rozwiązań. Jak ruszyć tą sprawę?
Jak wygląda sprawa starszych wersji VS, przy zakupie nowej?

0

Mając subskrypcje Visual Studio Enterprise z MPN, z tego co widzę to mam dostęp do wszystkich wersji Visual Studio aż do 2005.

i z tego co twierdzi ta tabelka (Standalone License):
https://www.visualstudio.com/vs/pricing/
tylko właśnie w subskrypcyjnej wersji VS jest dostęp do poprzednich wersji

0
neves napisał(a):

Mając subskrypcje Visual Studio Enterprise z MPN, z tego co widzę to mam dostęp do wszystkich wersji Visual Studio aż do 2005.

i z tego co twierdzi ta tabelka (Standalone License):
https://www.visualstudio.com/vs/pricing/
tylko właśnie w subskrypcyjnej wersji VS jest dostęp do poprzednich wersji

Czyli jednak coś jest :) Spojrzałem na licencje. Tak naprawdę nie potrzebuję wszystkiego. Ostatnia zakładka: Standalone License wygląda na to, że też posiada taką "opcję" w wersji "Visual Studio Professional monthly subscription". Zaskoczyło mnie, że nie ma tej opcji przy "Visual Studio Professional 2017 standalone license". Faktem jest, że Strona M$ jest mało przejrzysta.

0
amidar napisał(a):

W najbliższym czasie będę miał przyjemność pisania aplikacji na Windowsa 7 Embedded Compact.
Pierwsze 3 osoby dowiedziały się ode mnie, że jest coś takiego jak Windows Embedded Compact 7.

Porada na przyszłość, to nie przekręcać nazwy produktu, bo to może być mylące. Jak powiedziałeś "Windows 7 Embedded Compact" to szukają w głowie takiej edycji Windowsa 7 i wychodzi im że nigdy nie słyszeli. Prawidłowa nazwa to Windows Embedded Compact 7.

0

Nie pytaj się ludzie z ms bo oni mówią co im się wydaje
Musisz przeczytać licencję albo jakieś info ze strony ms.
A 2008 to można kupić nawet na znanym portalu aukcyjnym za 2k.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1