C# GPS

0

Witajcie
Mam taki problem:
Muszę stworzyć aplikację do zarządzania flotą pojazdów, czyli muszę wyposażyć każdy z nich w nadajnik GPS i napisać apkę, która odczyta: jak szybko samochód się porusza i kiedy przekroczył granicę. I tutaj jest problem, ponieważ jedyne info, jakie znalazłem to tomtom z jego gotowymi rozwiązaniami, ale jest strasznie drogi. Czy macie może pomysł jakby to ugryźć inaczej? Czy znacie jakieś protokoły albo wtyczki, które pomogą mi z tym problemem?

Z góry dzięki za pomoc.

0

Możesz wykorzystać odpowiednio zabezpieczone telefony z zainstalowaną odpowiednią aplikacją. Albo coś bardziej customowego: odbiornik GPS + moduł GSM + Arduino. Zależy od potrzeb. W każdym razie musisz dane z samochodów wysyłać gdzieś (w domyśle: do internetu), tam to składować, a potem tylko twoja aplikacja musi to analizować.

W zależności od tego, jak bardzo rozbudowane coś chcesz napisać, robi się to bardziej lub mniej skomplikowane (bo możesz natrafić na problemy pt. jak samochód wyśle swoją pozycję, jeżeli nie ma akurat zasięgu GSM?).

Protokoły i rzeczy, które mogą ci się przydać: stream analytics, MQTT.

0

Dzięki za szybką odpowiedź.

Niestety ale nie mogą to być urządzenia autorskie ( ubezpieczyciel wymaga licencjonowanych GPS takich jak TOMTOM ). Bardziej zależy mi na informacji w jaki sposób podpiąć się do takiego GPS-a. Czy to przez jakąś stronę czy serwer.

0

https://telematics.tomtom.com/pl_pl/webfleet/fleet-management/vehicle-tracking/how-does-it-work/ zadzwoń/napisz i dopytaj jak to działa. Szczerze wątpię czy znajdziesz "licencjonowane" urządzenia, które będą po prostu udostępniały online dane o pozycji bez wykupowania całego systemu do śledzenia i analizy tras. Zwykłe nawigacje nie udostępniają danych o aktualnym położeniu bo to nie jej zadanie.
Najtaniej/najprościej było by użyć komórek z GPS lub samych odbiorników z arduino jak pisał @Ktos ale jak się tak nie da to przygotuj się na szukanie gotowych systemów monitorowania floty.

0
Arkadiusz Grzelka napisał(a):

Niestety ale nie mogą to być urządzenia autorskie ( ubezpieczyciel wymaga licencjonowanych GPS takich jak TOMTOM ). Bardziej zależy mi na informacji w jaki sposób podpiąć się do takiego GPS-a. Czy to przez jakąś stronę czy serwer.

Przecież nikt nie buduje odbiornika GPS od zera. To jest gotowy moduł, którego się używa we własnym urządzeniu.

0

Tak się składa ,że zrobiłem taki system na inżynierkę. Gps'a używam z telefonów z androidem, recordy do bazy dodaje przez httprequest pliku php który pobiera z url dane. Z taka baza możesz już zrobić co chcesz. Ja formsami to obudowałem, ale teraz studiuję asp, chyba przerobię na webową.
ps. mapy do formsów to Gmap.net

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1