Problem z VS przy C#

0

Witam. Na wstępie zaznaczę że nie wiem czy ten dział czy może "Newbie". Otóż mam problem z VS prawdopodobnie, ponieważ cały czas wyskakuje mi że "the application is in break mode", wcześniej myślałem, że to problem kodu ponieważ miałem 1 "wiadomość" w error liście, ale udało mi się to zwalczyć, a okienko jak wyskakiwało tak dalej wyskakuje. Szukałem na innych zagranicznych wątkach, nie znalazłem zadowalającej odpowiedzi. Z góry dziękuje za odpowiedz. Przepraszam jeśli zły dział

EDIT

Znalazłem jeszcze dopisek taki:
Stop at exception
No source code

1

A próbowałeś wyłączyć Enable Just My Code?

0

Tak, wyłączyłem, to pobrało mi symbole jakieś, a błąd podobny
Okienko: Source not available
Osobne okienko: System.IO.IOException: 'Cannot locate resource 'mainwindow.xaml'.'

1

Spróbuj może przywrócić ustawienia fabryczne - tools --> import and export settings --> reset all settings i next + możesz wrzucić zdjęcie jak to się prezentuje tak obrazowo.
Możesz sprawdzić to: https://marketplace.visualstudio.com/items?itemName=mayerwin.DisableNoSourceAvailableTab

0

Niestety dalej nie działa, a pomyślałem, żeby spróbować kod skopiować i stworzyć nowy projekt na net framework 4.7, bo jeśli się nie mylę to ten jest na 3.5, ale nie wiem czy to pomoże
EDIT___
Przeniesienie tez nie pomogło :/
EDIT2___
Pod "The application is in break mode"
występuje coś takiego: Your app has entered a break state, but there is no code to show because all threads were executing external code (typically system or framework code).

1

A jak napiszesz czystą aplikację WPF to też się wykrzacza? Bo jak nie to problem jest raczej z twoim kodem, nie z VS.

Cannot locate resource 'mainwindow.xaml

Plik MainWindow.xaml jest tam, gdzie być powinien? Nic nie przenosiłeś, nie zmieniałeś namespace?

0

Więc po otwarciu nowego projektu sytuacja wygląda tak: otworzyło się normalnie okienko bez żadnych problemów. Także no. Ogólnie jestem początkujący uczę się z książki C# rusz głową a to chyba starszy .Net jest. ale staram się robić pod nowy. Zamiast XAML, Blank App, klikam window. Właśnie zauważyłem, że gdy wykonam krok z książki taki, że usunę MainPage, a potem dodam go jako Window(WPF) potem "rebuild solution" to wyskakuje ten problem. Wiec to może tez nie tak całkiem wina mojego kodu, tylko coś źle robię. Jakoś da się to zastąpić?

EDIT___
Dobra potestowałem sobie i wychodzi na to że jak usunę MainPage.xaml potem dodam okno window(wpf) to przestaje wtedy działać. Wiec pytanie czy trzeba to usuwać? Lub czy jest może jakiś zamiennik tego? chce się w miarę stosować do poleceń z książki, dlatego pytam, z góry dziękuje za odpowiedź.

1

Moment, moment. W aplikacjach WPF nie występuje pojęcie strony, stąd nigdy nie generuje się "MainPage.xaml", co najwyżej "MainWindow.xaml". I nic nie musisz dodawać.
Aczkolwiek jeżeli mówisz o "page" oraz "Blank App" to znaczy, że nie tworzysz aplikacji WPF, ale aplikację WinRT/UWP i stąd masz problem - w aplikacjach UWP w zasadzie niezbyt występuje pojęcie okna :)

Twórz aplikację z szablonu "WPF Application" (WPF App) i wtedy będzie to WPF.

Albo w ogóle zacytuj z tej książki co masz zrobić i pokaż co klikasz w Visual Studio, bo coś tu jest nie tak.

1

Dobra, prawdopodobnie po wielu próbach i błędach odkryłem w czym leży problem. Ponieważ po usunięciu MainWindow i ponownym go dodaniu, zmieniałem jego nazwe jak juz go dodałem, a tak została funkcja załóżmy z podstawową nazwą "Window" a nie "MainWindow". Nie wiem czy to było przyczyną, ale jak zmieniłem wszędzie tam gdzie trzeba na "MainWindow" to zaczęło działać. Także bardzo dziękuje za pomoc :). W razie "w" będę pisał.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1