przekazywanie zmiennych

0

Witam

Mam pytanie dotyczące .net mvc. Mam aplikacje gdzie użytkownik się loguje i może dodać ogłoszenia, aby dodać ogłoszenie jest potrzebne id użytkownika logowanie i dodawanie ogłoszenia jest w jednym kontrolerze, i tu moje pytanie chcąc przekazać id użytkownika do metody dodającej ogłoszenie utworzyłem pole w kontrolerze gdzie przy logowaniu przypisywałem użytkownika, ale wywołując metodę dodającą ogłoszenie pole użytkownika wskazywało null. W jaki sposób poprawnie przekazywać takie dane, zapisując dane w zmiennej sesyjnej ? W ten sposób działa ale nie wiem do konca czy tak się poprawnie powinno robić.

0

Przy każdym requeście twój kontroler jest budowany od zera, zaś przy każdym zwróceniu widoku znika, więc nie ma się co dziwić, że pole do którego przypisałeś sobie dane podczas logowania, kilka requestów później jest nullem.

Domyślam się, że korzystasz z Identity, jeśli tak - w każdym momencie możesz pobrać informacje o zalogowanym użytkowniku. A robi się to tak.

0

Własnie w moim przypadku nie korzystałem z żadnej biblioteki do autoryzacji i zarządzaniem logowaniem, robiłem to "na piechotę" ale po zapoznaniu się z Identity widzę że wszystko można uprościć. Także pójdę w tym kierunku jakie polecacie jeszcze biblioteki do autoryzacji i zarządzania użytkownikami ?

0

Polecam zaimplementowanie uwierzytelniania poprzez znane serwisy typu facebook, google itp, żeby nie zmuszać użytkownika do zakładania 36 konta w jakimś serwisie i zapamiętania kolejnego loginu i hasła.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1