jak otrzymać RZECZYWIŚCIE prawdziwy adres serwera DNS - hosta...

0

Cześć.
zastanawiam się czy widoczny adres z mojego konta na 4programmers jest rzeczywiście prawdziwy
ewentualnie proszę o podpowiedz

czym - jaka metoda z biblioteki NET by mi zwróciła rzeczywiście poprawą wartość

wielkie dzięki za jakąś konstruktywną podpowiedz

telo

0

przepraszam zapomniałem dołączyć obrazek...

0

Ale o co ci chodzi konkretnie? Adres, który widzisz na 4p, to adres "z którego" łączysz się do serwera.
Adresy serwerów twoich DNS nie mają z tym nic wspólnego. Podobnie jak adres twojej bramy - to są rzeczy, które ty pytasz, jak się dostać do pewnego serwera.

0

1 Łącząc się z netem dostajesz od swojego operatora IP prywatne (sadze po adresie dns'a, ale mozesz sprawdzic wydajac polecenie ipconfig /all i odnajdując modem,
domyślam się że będzie to adres 10.x.x.x /24 )

2 Adres (jak nazwa wskazuje) jest nie rutowalny. Publiczne routery go zrzucają. Operator przeprowadza translacje adresów prywatnych na publiczne. Czemu? bo ma np 100 k urzytkowników w jednej chwili, a ma IP publicznych (dawno się skończyły w v4) np 10 * 255; wiec rozdaje prywatne IP (przy połączeniu/rejestracji) ale pakiet opuszczając siec operatora MUSI dostać IP publiczne.
I to 94..... jest tym IP publicznym. Poczytaj czym jest Nat ...a tak właściwie Pat,

Dużo lepiej maja userzy np Orange (po kablu klasycznym), bo mimo iż IP jest zmienne to jest publiczne. Wystarczy zarejestrować się w dowolnym ddns, dostać nazwę i można stawiać serwer każdej usługi. Tzn samo "postawienie serwera" można i bez ddns ... tylko IP się zmienia codziennie praktycznie.
Oczywiście, jesteśmy zakładnikami ddns ale to i tak lepiej niż mieć prywatne IP (trzeba się ratować VPN, Stunami itp itd ;).

Swoją droga w dzisiejszych czasach usługi hostingowe są dość tanie.
Chociaż... fajnie móc mieć własna usługę i dostępem skąd się tylko chce (ja mam serwer ftp i jak wyjeżdżam w delegacje i nagle coś z domu potrzebuje (a wcześniej nie wgrałem na pendrive/dysk wirtualny) to proszę tylko o włączenie komputera, i już mam dostęp do wszystkiego co w domu). Dodatkowo mogę się połączyć vnc i pracować na swoim domowym komputerze zdalnie z taniego laptopa.

P

ps. Chcąc wiedzieć pod takim IP jesteś widziany dla innych serwerów (tj na jakie IP publiczne Cie operator translate'uje (tłumaczy)) wejdź np na whatismyip com.
ps2. Jeżeli masz np jakiegoś VPN to IP może być zmieniane 3 krotnie: prywatne -> publiczne operatora -> publiczne vpn

1

Twój zewnętrzny adres IP (ten który otrzymuje np. server gry / server strony itd gdy się z nim łączysz), czyli ten który wyświetla Ci się na 4p można wziąć w ten sposób:

using System.Net;

public static string getIPv4()
{
    return new WebClient().DownloadString("http://icanhazip.com"); 
}

Ewentualnie użyjcie tej stronki: http://checkip.dyn.com/

Tej pierwszej stronki nie znam, a dyn jest dość dużym graczem jeżeli chodzi o sieci, więc jest "pewniejsza" jeżeli chodzi o np. dostępność.

Jedynie trzeba wyciągnąć ip ze stringa

using System.Net;

public static string getIPv4()
{
    return new WebClient().DownloadString("http://checkip.dyn.com/").Remove(0,76).Split('<')[0]; 
}
0

@WeiXiao prawdopodobnie to jest o co mi chodziło... w załączeniu obrazek i dlatego tutaj z powodu obrazka z uzyskanymi wynikami ...
raz jeszcze wielkie dzięki

telo

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1